Вибираємо колісні диски для зимового сезону

0

Вибір колісних дисків для зимового сезону вважається нелегкою справою навіть для досвідченого водія. Зараз спостерігається така велика пропозиція по частині колісних дисків, що не завжди можна з першого разу вибрати потрібний варіант. Особливо, для зимового періоду експлуатації авто.

Якщо водій звик не залишати власний автомобіль у гаражі, а їздити і взимку, то йому, краще вибирати і встановлювати перевірені сталеві штамповані диски, які хоч і відрізняються великою масою (мають вагу до 10 кг), але мають одну явну перевагу – пластичність. Якщо й трапиться сильний удар об неякісне дорожнє покриття, то такий диск можна з легкістю відремонтувати на спеціальній машині, яка є практично на кожній станції СТО. Далі залишиться, як ретельно ошкурить поверхню диска, пофарбувати його і заново встановити на автомобіль. Вартість даного виду ремонту відносно невисока.

Наступними в списку виявляться легкосплавні диски, що відрізняються від штампованих дисків більш кращим зовнішнім виглядом і малою масою. Якщо водієві важливо навіть у зимовий час серйозно зменшити підресорену масу власного авто, варто звернути увагу саме на даний варіант колісних дисків. Єдиний мінус такого вибору – висока ціна і здатність диска розламуватися від сильних ударів, оскільки вони мають зернисту структуру. Втім, в останні роки з’явилася технологія реставрація даних колісних дисків за допомогою аргонової зварювання та алюмінієвого припою.

Коли водій вибирає гарний зовнішній вигляд власного автомобіля і міцні красиві колісні диски, варто звернути увагу на ковані диски, які також виплавляються з алюмінієвих сплавів. Вони мають волокнисту структуру, яка позитивним чином позначається на міцності всього диска.

Дані види дисків мають незвичайно легка вага (менше 6 кг проти 6.5 у легкосплавних дисків), що дозволяє на порядок знизити підресорену масу автомобіля. Якщо водієві важливо зберегти динаміку і прийомистість автомобіля навіть у зимовий час, варто звертати увагу саме на даний варіант дисків, здатних також краще витримувати навіть найсильніші механічні удари. Єдиний недолік – висока ціна. Але все окупається незвичайною міцністю і довгим ресурсом експлуатації.


Не пропустіть