Volkswagen Golf GTI 2015: тест-драйв німецького “зарядженого” хетчбека

Його зовнішність – уособлення спокою. Це той же старий, але новий-добрий Гольф, сотні тисяч його клонів вже колесять по вулицях. Проте є деякі моменти, що налаштовують на відповідний лад. Роблять настрій, так скажемо. Чорні “жалюзі” на бампері, роздвоєна вихлопна система … І ще одна фішка, яка дуже характерна. Червона смуга, що в різних виконаннях давно виділяє GTI від звичайних модифікацій, тут обзавелася ще більшим, логічним розвитком. Після радіаторної решітки вона очікувано проходить під плафонами головної оптики. Начебто дрібниця, однак відразу стає зрозуміло – навіть ліхтарі тут з родзинкою. Але це ще не кінець – сьоме покоління відмінно вписало червону смугу і в салон: нитки діодів вставили в двері, без стороннього освітлення це виглядає вельми чудово!

2015_volkwsagen_golf_gti_vii_1_1920x1080

Інтер’єр все такий же утилітарний, прекрасно зібраний, з еталонною ергономікою, хорошою пластмасою, часом навіть шкіра попадається. Трохи про шостому поколінні: глибокі крісла- “ковші” значно стискають крупного огрядного чоловіка, недвозначно натякаючи, що таким тут – не місце. Новий GTI це виправив, і тепер в ньому дуже зручно. Скутості немає, тіло закріплено і одночасно ніяк не сковує. Відмінні сидіння.

2015_volkwsagen_golf_gti_vii_9_1920x1080

Оздоблення – окрема розмова. Вона начебто стандартна, і за неї не потрібно додатково платити. Передні крісла, так само як і задні оббиті традиційною картатою матерією сіро-червоно-чорних кольорів. Правда, така комбінація викликає злегка дивні асоціації зі стареньким і м’яким пледом. Забарвлення – аналогічне. Стеля тут оброблений чорною матерією. Тому, підсвідомість моментально визнало інтер’єр GTI затишним і це, безумовно, відбивається в сумарному сприйнятті автомобіля.

Задній ряд для високих людей буде не таким просторим. Вони просто туди не залізуть. Але для середньостатистичних людей все дуже навіть непогано, якщо не очікувати дива від інтер’єру представника класу С. Багажне відділення – цілком копіює звичайні версії. Таким чином утилітарність на високому рівні, одне з основних правил створення “заряджених” хетчбеків – “спорт не в жертву комфорту” – дотримано на всі сто.

Однак навряд чи може бути все так ідеально … Правильно. Огріх у випадку з GTI – аудіосистема. Так, інтерфейс мультимедійної системи вельми зручний. Великий дисплей, красива картинка … Але налаштування звуку …. Вони, як би це висловитися, некрасиві – в них мало фарб.

Сьоме покоління GTI ховає під капотом бензиновий турбомотор, і з двох літрів має потужністю в 220 “конячок”, крутний момент – 350 ньютон-метрів. Трансмісія – шестиступінчаста, роботизована і з подвійним зчепленням. І це все реалізується переднім приводом.

Селектор – в режим D, газ в підлогу .. Поїхали! І, це захват! Звучання, з яким коробка самостійно робить перегазовку при зміні ступенів, змушує нерозумно посміхатися, а тоді як організм з усіх сил бореться з адреналіном. Розгін відмінний, автомобіль відгукується на газ блискавично і саме так, як бажаєш, не звертаючи уваги на те, яка ступінь на даний момент працює. Причому, це – стандартний режим трансмісії (є ще режим S) і при стандартних конфігураціях системи Drive Mode. Все не має значення, бо за вікном фон сірий, сумовитий, а автомобілі в потоці немов нарочито розміщені у шаховому порядку. Навіть вояж від будинку до магазину перетворюється на гру “спробуй наздогнати”. А якщо потрібно виїхати за місто? Не потрібно? Точно? Напевно відшукається яка-небудь невідкладна причина десь в декількох сотнях кілометрів від дому. Треба знайти і не зволікаючи поїхати. І всякий кілометр ловити себе на думці – поціновувачів автомобіля для мешканця великого міста не придумаєш. А якщо активувати всі спортивні конфігурації те, від почуття того, що ти всемогутній, і зовсім “їде дах”!

2015_volkwsagen_golf_gti_vii_1_1920x1080

Як автомобіль тримається дуги … Саме GTI надає новий сенс фразі “як по рейках”. При активованій системі курсової стійкості зірвати машину з траєкторії при сухій дорозі майже нереально. Найгірше, що може статися, якщо перебрати зі швидкостями, – це спокійний зсув на більший радіус, але тільки на мить – система XDC+, що уповільнює у віражі внутрішнє заднє колесо, за тисячні секунди знову відтворить нейтральну обертальність. Зрозуміло, очікувано, але здійснювати це – в задоволення. Автомобіль чуйно відгукується на всілякі накази водія. І часом створюється відчуття, що машина прочитує твої думки – так все чітко і слухняно.

2015_volkwsagen_golf_gti_vii_22_1920x1080

Звичайно, є й неприємне явище – в дощ на GTI сильно не поганяєш. Мокрий асфальт дуже легко зриває колеса в букс навіть при прискоренні з 60 кілометрів на годину. Куди подітися, передній привід … У модифікації Performance цього приводу є електронне блокування переднього діффереціала, але в звичайному GTI її не передбачено, тому потрібно силове підрулення при прискоренні, і є невеликий зрив в пробуксовку. Але на сухому асфаль, повірте, GTI – це щось!

Підсумок. VW пропонує не просто машину, він пропонує цілий культ. GTI швидкий, відмінно управляється, на ньому їздити вельми комфортно. Звичайно, підвіски завзято транслюють в салон всі деталі полотна, по якому пересуваєшся. Однак незручностей це не створює, скоріше навпаки – зайвий раз підкреслює загальний настрій. Цінителі паркетників обуряться: мовляв, де тут дорожній просвіт? Де система повного приводу? До він встряне на першій же дорозі … А ось і не встряне! Кліренс: 150 міліметрів – чого цілком вистачає для адекватного переміщення в рідних реаліях. А яка витрата … Очам своїм не віриться, коли після відпалу по місту, маршрутний комп’ютер показує 10 літрів на 100 кілометрів.

Конкуренти, звичайно, теж є. Форд Фокус ST більш потужний (250 “конячок”), і суб’єктивно більш м’який, однак і споживає більше. Крім іншого, ледачі любителі поганяти не зрадіють тому, що у Фокуса ST немає автоматичної коробки, взагалі. Рено Меган RS разюче швидкий і блищить на треку, але в міських умовах їзда на ньому без нервового напруження можлива тільки справжньому фанатику. VW, як завжди, створив добре збалансовану машину, яка не зможе не припасти до смаку активному водієві. Тільки б ще стереосистему переналаштувати …


Не пропустіть