Які види автомобільних фарб існують?

Багато автолюбителів для зміни зовнішнього вигляду автомобіля або приховування недоліків ЛКП кузова перефарбовують свої машини. Одних може не влаштовувати стан старої фарби, інші бажають оновити екстер’єр перед продажем машини. Але робити це потрібно акуратно і відповідально, попередньо визначившись з точним відтінком і складом фарби, яку автовласник має намір використовувати. Природно, мало хто робить цю роботу самостійно. Сьогодні існує не так вже й багато видів різних фарб для машин, кожна з них має свої відмінні плюси і мінуси в порівнянні з іншими. Часто значення має не тільки те, яким буде зовнішній вигляд автомобіля після перефарбовування, але і те, як довго буде сохнути фарба, скільки сил і грошей доведеться вкласти власнику на весь процес в цілому і так далі.

Целюлозні фарби
У цих фарб є чимала кількість недоліків:

вони вогненебезпечні і мають високу вірогідність спалаху;
кожен шар фарби, нанесеної на кузов, вимагає час на сушку;
вони можуть блякнути;
коли автомобіль пофарбований, бажано його від полірувати, оскільки така фарба не має достатнього блиску.
Недоліків не так вже й багато, але вони відіб’ються на зовнішньому вигляді автомобіля, саме через них целюлозні фарби користуються малою популярністю при фарбуванні авто.

Гліфтальовиє авто емалі
Ці лаки використовуються в автомобільній індустрії давно і грунтуються на так званих синтетичних смолах. Гліфтальовиє фарби для фарбування машин позбавлені майже від усіх недоліків, в порівнянні з попередником – нітроемалевими лаком. Лаки такого типу створюють найбільш насичені і міцні шари під час нанесення їх на кузов автомобіля. Емалі на синтетичних смолах формують глянсову поверхню, і додаткова полірування кузова не буде потрібна. Коли потрібно фарбування авто в матовий колір, краще звернути увагу на інші види фарб. Головний і, мабуть, єдиний недолік гліфталевій емалі – довга сушка. Щоб вона остаточно затверділа, фарбі потрібно 15-30 діб при температурі не нижче 20-25 ºС. Однак після перших 24-х годин після нанесення фарбу досить складно зіпсувати.

Автомобільні нітро фарби
Ці фарби призначені для швидкого і невеликого за площею ремонту ЛКП. Щоб висохнути, нітро фарбі достатньо 20-40 хвилин при температурі +20 градусів за Цельсієм, що є її плюсом.

Акрилові емалі
Даний вид емалі користується великою популярністю в колах автовласників. Фарба складається з двох складових: пігменту і затверджувача. Фарба твердне тоді, коли ці два елементи поєднуються. Акрилові емалі для фарбування авто можуть бути як глянсові, так і матові. Недоліків у цієї фарби відносно небагато: вартість (досить висока) і необхідність нанесення фарби на кузовні деталі автомобіля в кілька шарів.


Не пропустіть