При якій швидкості автомобіля витрата пального буде мінімальною

Чимало списів було зламано в суперечках про те, при якій швидкості автомобіля витрата пального буде оптимальною. Ще складніше визначити, на якій швидкості у автомобіля споживання палива зведеться до мінімуму. Найдотепніші напевно пожартують про те, що по-справжньому «мінімальною» витрата буде тільки при швидкості рівній 0 км/год. Насправді ж автомобілі на різних швидкостях будуть мати різну витрату. Обумовлено це в першу чергу тим, що всі вони використовують різні двигуни.

Витрата палива автомобіля – далеко не останнє питання, яке цікавить багатьох вітчизняних водіїв при виборі для себе новенької «ластівки». Обсяги споживаного палива можуть досить сильно змінюватися в залежності від конкретного типу автомобіля і використовуваного в ньому двигуна. Крім того, на витрату сильно впливає технічний стан автомобіля і, звичайно ж, манера їзди, яку вибирає водій. В першу чергу позначається швидкісний режим.

Все полягає в тому, що витрата палива значно зростає у будь-якого автомобіля в моменти гальмування і набору швидкості. Саме тому під час руху по шосе автомобілі (як правило) споживають палива на порядок менше, ніж під час їзди по місту. Ще більше збільшується витрата палива, якщо в момент гальмування або розгону на коробці передач була встановлена нижча передача. Таким чином, мінімальна витрата буде на мінімальному газу при якомога більш високій передачі.

Важливо розуміти, що в першу чергу витрата пального залежить від оборотів двигуна. Найменше бензину (або солярки) буде витрачатися при невеликих оборотах на вже згаданій високій передачі. І тут уже багато залежить від характеристик двигуна. Наприклад, для бензинового агрегату з віддачею 300 кінських сил «оптимальна» швидкість для мінімальної витрати пального може коливатися від 100-150 км/год. Чи потрібно говорити про те, що такий швидкісний режим підтримувати фактично не можливо.

При цьому для більшості бюджетних автомобілів з не дуже сильним агрегатами оптимальна швидкість з точки зору споживання пального складе 60-80 км/год. Це мало для руху по шосе, проте в місті таку швидкість підтримувати все-таки складно. Найкраще, що можна зробити в населеному пункті, це постаратися уникати ділянок шляху, де швидкість потоку просідає до 20 км/год (і нижче).


Не пропустіть