Експерти назвали речі, які категорично не можна робити на машинах з автоматом

Початківці водії часто вчаться їздити на автомобілях з механічними коробками (МКПП) і на них же здають іспити. Потім вони купують в особисте користування схожі транспортні засоби, тверезо розмірковуючи, що недосвідченому водію краще повчитися їздити на дешевому старому авто.

Потім, автомобіліст купує АКПП і абсолютно не уявляє, як ним користуватися. Експерти вирішили розповісти, що протипоказано робити з «автоматом», незалежно від звичний водія.

В першу чергу хотілося б відзначити, що на «автоматі» протипоказано їздити так само, як на механіці. Тобто не можна переводити коробку в нейтральний стан при тимчасових зупинках на світлофорах або в пробках.

Буксирувати транспортний засіб з АКПП теж потрібно по-особливому. Агрегат повинен працювати, щоб забезпечити циркуляцію мастила в трансмісії. Крім цього, швидкість пересування не перевищує 30-40 км/год, інакше ви піддасте машину небажаним навантаженням. А дальність транспортування часто обмежується кількома кілометрами. Відбуксирувати зламалося авто з «автоматом».

Не можна транспортний засіб з АКПП запустити «з штовхача», якщо сів акумулятор. Старі карбюраторні авто, випущені до епохи загальної цифровізації уприскування, іноді могли заводитися за допомогою поштовху. Автомобілі з автоматичними коробками не здатні на це через відсутність зчеплення. Зв’язок мотора з коробкою у них здійснюється за допомогою так званого гідротрансформатора, який не має прямого зв’язку між вхідним і вихідним валами.

Не можна на машині з «автоматом» проводити так звану розкачку під час пробуксовки. На транспортних засобах з механікою для виїзду з бруду часто застосовується швидке переключення коробки з першої швидкості на задню. Авто гойдається то вперед, то назад, і його коливання входять в резонанс, завдяки чому можна вискочити з проблемної ділянки дороги. Тут таке не пройде.


Не пропустіть