Перевірка акумулятора виделкою

Автомобільний акумулятор використовується для роботи інжектора, стартера, блоку управління двигуном, світлового обладнання. За акумулятором потрібно доглядати, як і за будь деталлю автомобіля. Що б акумулятор ні підвів в найпотрібніший момент, потрібно його перевіряти. Проводяться звичайні перевірки, перевірка акумулятора виделкою, тестові перевірки.

Розглянемо кілька способів перевірки акумулятора:

1. Перевірка акумулятора «традиційними методами».

Контрольний розряд – це найнадійніший спосіб перевірки і єдиний метод вимірювання ємності акумуляторів. Для того, що б провести контрольний розряд, треба акумулятор спочатку повністю зарядити і розрядити, при цьому підтримувати струм розряду. Після досягнення мінімального напруги, розряд припиняють і фіксують час розряду. Результат порівнюють з попередніми результатами або з технічними характеристиками акумулятора. Чим довше розряджається акумулятор, тим краще результат перевірки і ємність акумуляторної батареї.
Контрольний розряд одночасно перевіряє справність електричних з’єднань і ємність акумулятора. Акумулятор вчасно проведення контрольного розряду не експлуатується. Навіть після завершення перевірки акумулятор не працездатний, оскільки розряджений. Таку перевірку радять проводити дуже рідко, а користуватися іншими способами перевірки.

Недолік такого методу в тому, що для перевірки потрібно спеціальне дороге обладнання та велика витрата часу. Таку перевірку повинен виробляти висококваліфікований фахівець.

2. Перевірка акумулятора виделкою.

Вилка призначена для перевірки напруги при великому навантаженні. Вона являє собою прилад, що складається з двох клем і табло. Перевірка акумулятора виделкою означає, що знімається з акумулятора струм і вимірюється напруга під навантаженням. На вилці є шкала вольтметра, яка відображає різні кольори. Якщо стрілка показує на зелений колір, то акумулятор вважається справним, а якщо на червоний колір, то акумулятор більше не виправлений. Перевіряючи акумулятор виделкою неможливо спрогнозувати термін служби акумуляторної батареї, вона тільки показує працездатність загалом. При частому використанні навантажувальної вилки акумулятор зношується, оскільки вилка з акумулятора знімає значний розряд.

Недоліком такого способу є повний заряд акумулятора для проведення вимірювання і повне відключення під час вимірювання, а так само порівняльна точність результатів вимірювань.

3. Перевірка акумулятора сучасними способами.

У сучасних акумуляторах немає отвору для доливання води, вони не втрачають електроліт під час експлуатації. Для сучасних акумуляторних батарей не можливе використання традиційних методів перевірки акумуляторів, оскільки немає отвору для перевірки щільності електроліту. У наш час з’явилися спеціальні тестери для перевірки акумуляторів. Вони дають можливість перевірити акумуляторну батарею, що не виводячи її з ладу. Тестери за лічені секунди показують напруга акумулятора і його ємність. Під час перевірки акумуляторна батарея нічого розряджається. При перевірці тестером можна зробити прогноз терміну експлуатації акумулятора. Такий спосіб перевірки на сьогоднішній день найактуальніший.

4. Перевірка рівня електроліту.

Звичайний свинцевий акумулятор під час експлуатації втрачає деяку частину електроліту. Рівень електроліту в акумуляторі перевіряють за допомогою тоненькою скляної трубочки. Її занурюють в електроліт і перевіряють висоту набрався в капіляр електроліту. При втраті обсягу електроліту в акумуляторі, через отвір доливають дистильовану воду. Якщо через вихлюпування знизився рівень електроліту, то потрібно долити електроліт тієї ж щільності, що і в елементі батареї.

5. Перевірка щільності електроліту.

При експлуатації акумулятора може втрачатися частину ємності, за рахунок накопичення на пластинах погано розчинних великих кристалів сірчанокислого свинцю. При такому випадку деяка частина сірки, яка знаходиться в електроліті, по суті, пов’язана на пластинах. При цьому в електроліті зменшується кількість сірчаної кислоти, падає щільність електроліту. Щоб вчасно помітити утворення кристалів сірчанокислого свинцю, рекомендується проводити перевірку щільність електроліту. Беруть частина електроліту з кожного елемента акумулятора і поміщають в скляний ареометр, всередині його є поплавок, який і визначає щільність електроліту. Це найнадійніший спосіб швидкої перевірки кислотних акумуляторів. Він не потребує висновку акумуляторної батареї з ладу, проводиться швидко і не вимагає спеціальної кваліфікації, дозволяє приблизно оцінити стан акумулятора.


Не пропустіть