Не виходить водити машину

Сьогодні міське життя така напружена, що без автомобіля не обійтися. І як наслідок, вулиці рясніють машинами різних моделей і забарвлень. Однак у багатьох людей присутній страх перед водінням або самим автомобілем. Тому реальних водіїв менше, ніж охочих водити машину.

У кого найчастіше не виходить водити машину?

Боязнь великої кількості машин, несвоєчасна реакція, а також невміння водити машину доставляє багато проблем на дорозі всім водіям. Можна виділити декілька чинників, чому у людей не виходить водити машину.

Важливий фактор, що не залежить від статевої приналежності, складається в банальній боязні автомобіля. Людину лякає сам факт їзди по вулиці на складному механізмі. І навіть маючи за спиною курси водіння та посвідчення водія, людина боїться їздити.

На дорозі постійно стикаєшся з водіями, у яких маленький досвід водіння. Такі водії, як правило, губляться в міській суєті або не можуть швидко реагувати на дорозі. Вони дуже обережно ведуть, не потрапляючи в динаміку міського транспорту. Через це у таких людей дуже довго відточуються навички водіння. Така категорія людей – найчастіше жінки.

Дуже важко багатьом жінкам-водіям впорається з позаштатної ситуацією на дорозі. Сьогодні до 30% водіїв – жінки, і, найчастіше, саме вони на дорозі створюють аварійні ситуації. Через аварійну ситуації у жінки частіше, ніж у чоловіка, може виникнути психологічний ступор.

Також заважає бути хорошим водієм відсутність хоча б мінімальних відомостей про автомобіль. І якщо чоловік часто цікавиться принципом роботи автомобіля, то жінка – дуже рідко.

Як побороти страх під час водіння автомобіля.

Найчастіше у людей не виходить водити машину через страх. Для його придушення необхідно дотримуватися кілька рекомендацій.

1. У разі виникнення стресу, добре допомагає повільне і глибоке дихання.

2. Не треба переконувати себе про відсутність боязні машини. Необхідно просто про це не думати. У цьому випадку допомагає, наприклад розмови вголос під час водіння.

3. Не треба приховувати боязнь водіння, треба її викорінювати.

4. Треба наполегливо продовжувати зміцнювати навички їзди на машині. Не треба слухати людей, які піддають сумніву спроможності водія.

5. Необхідно працювати над підвищенням самооцінки, адже водій сам визначає свої здібності водіння. Необхідно формувати рішучість в освоєнні цієї деколи складної здібності.

Правила ПДР необхідно знати.

Часта причина порушення ПДР – це їхнє незнання. Звідси походить безліч аварійних і стресових ситуацій на дорозі.

Як водіям, так і пішоходам необхідно застосовувати знання правил руху на дорозі, які регулюють їх поведінку на дорозі. Часто у водіїв не виходить водити машину належним чином через незнання ПДР.

Невелика книжка до 50 сторінок допоможе вільно орієнтуватися у дорожньому русі. У ній зазначені основні дорожні ситуації взаємодії учасників дорожнього руху. За кожною ситуацією в минулому стоїть багато ДТП (дорожньо-транспортних пригод).

Тому прочитати книжку дуже корисно, а знання правил дає мінімум 50 відсотків успішного водіння. І дуже часто знання ПДР рятує людині життя, як водієві, так і пішоходу. Бажано, щоб вона завжди була під рукою, перебуваючи в автомобілі.

Як поводитися на дорозі.

Часто аварійні ситуації виникають на дорозі через декількох причин. Це незнання ПДР, небезпечні дії інших водіїв, ступор початківця водія при водінні. Тому можна порекомендувати кілька правил для зменшення аварійних ситуацій.

1. При попаданні в пробку не варто нервувати і поспішає всіх об’їхати. Всі машини перебувають в такому ж стані.

2. Починаючому водієві не рекомендується виїжджати на швидкісні траси. Необхідно спочатку поліпшити свої навички водіння на менш жвавих дорогах.

3. Не вступайте в змагання з іншим автомобілем, водій якого провокує вас. Від таких гонок на дорозі стоїть чекати одні неприємності.

4. У разі виникнення різкої поломки можна панікувати. Необхідно включити аварійні вогні і починати притискатися до узбіччя до повної зупинки.

5. Знання ПДР є запорукою безпечного водіння.

6. При обгоні або зміні смуги необхідно обов’язково дивитися в дзеркало заднього огляду, а також в бічні дзеркала.

Чи можна заново записатися на курси водіння.

Повторна практика водіння корисна для тих водіїв, хто повністю не зміг побороти страх під час їзди. Для вирішення цієї проблеми можна ще раз записатися на курси водіння і тренуватися з інструктором. Ні в якому разі не варто боятися різних транспортних ситуацій на трасі. Під час проходження таких курсів водій може виробити самостійність у відпрацюванні маршрутів і дій під час руху. Додаткові курси водіння допоможуть водієві орієнтуватися в дорожньому просторі, сидячи за кермом машини.

Альтернативні способи навчання водіння.

Навчитися добре водити можна за допомогою альтернативних способів навчання водіння. Необхідно самому підібрати необхідний спосіб навчання, виходячи з особистих переваг.

До таких способів відносяться комп’ютерні ігри (гоночні симулятори). Такі ігри допомагають орієнтуватися на дорозі, а також поліпшити свою реакцію під час руху.

Також можна спробувати пройти автотестування з перевіркою знань ПДР. Таке тестування виявляє діри в знаннях правил на дорозі. Після проходження тестів рекомендується ще раз переглянути ПДР для закріплення матеріалу.

Ще одним важливим альтернативним способом навчання водіння вважається спостереження за іншим, більш досвідченим, водієм.


Не пропустіть