Які шини краще вибрати?

Щоб автомобіль справно працював і не підвів в певний момент, за ним потрібен своєчасний догляд. Шини, як одна з найбільш важливих деталей забезпечують безпеку машини, не повинні залишатися на останньому місці в списку обслуговування авто. Незалежно від марки і пробігу вашої машини, саме правильна гума забезпечить впевнену поведінку на дорозі, і знизить ризики виникнення ДТП. Автомобільні покришки повинні бути надійними і якісними. Однією з умов гарної роботи є правильний підбір шин за розміром дисків. Автозавод завжди дає необхідні рекомендації як підібрати ідеальне співвідношення, тому краще всього слідувати порадам виробника. Існує загальна норма для автомобілів: шини на всіх колесах повинні бути однаковими. Ця вимога актуально не для всіх машин.

Абсолютним правилом є однакова гума за розміром, типом і малюнку на одній осі автомобіля. Кожному водієві відомо поняття літньої і зимової гуми. Зимовий варіант покращує керування транспортним засобом на слизьких дорогах. Для додаткової страховки шини можуть бути оснащені шипами, які ускладнюють ковзання машини. Шипована гума стане дуже до речі під час ожеледиці, їй відповідає маркування M + S (бруд + сніг). Літні шини використовуються в залишився період року. Так як технології виробництва постійно розвиваються, для небажаючих возитися із заміною коліс, винайшли всесезонні шини, які можна використовувати круглий рік. Ціна на такий комплект висока, через більш складних етапів виробництва, і за своїми властивостями вони все ж поступаються спеціалізованої гумі.

Найбільш відомими брендами на ринку автомобільних шин є шини Pirelli P7 Cinturato, а також продукція фірм Michelin, Matador, Dunlop. Ціна на відомі марки відповідна, але економити на своїй безпеці не варто.

Автомобільні шини бувають радіальними і діагональними. Крім того, вони діляться на камерні і безкамерні.

Радіальні шини забезпечують кращу бокову стійкість і керованість машини. Вони більш комфортні, завдяки м’якій структурі. Низький опір до коченню забезпечує економію палива. Термін служби таких шин набагато більше ніж діагональних, вони стійкіші до зносу;
Діагональні шини більше пристосовані для їзди по поганих дорогах, вони менше схильні до розривів, порізів і тріщин.
Якщо говорити про камерних і безкамерних покришках, другий варіант забезпечує більшу безпеку на дорозі. Безкамерні шини зберігають тиск при проколі набагато довше, мають меншу вагу і не перегріваються при швидкій їзді.


Не пропустіть