Все, що вам потрібно знати, щоб переобладнати авто на газ

В останні роки багато водіїв переобладнують свої автівки для роботи на газу. Держава посприяла зацікавленості фізосіб у придбанні газобалонного обладнання – передбачила повернення частини витрат на переобладнання через механізм податкової знижки. Як скористатися таким правом і що для цього потрібно?

Правом на податкову знижку у 2017 році може скористатись фізична особа – власник автівки, яка є резидентом та одержувала доходи у вигляді зарплати. Серед документів доцільно мати:

– довідку про зарплату;

– платіжні та розрахункові документи, що підтверджують понесені платником податку витрати на переобладнання авто;

– акт технічної експертизи про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху або сертифікат відповідності, виданий уповноваженою випробувальною лабораторією;

– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), у яке внесли дані щодо встановленого спеціального обладнання та виду використовуваного палива.

Як правило, для пришвидшення перевірки відомостей та розрахунку знижки, копії вказаних документів додаються до декларації. Слід зазначити, що до податкової знижки включаються витрати лише в сумі, яку фізособа сплатила впродовж звітного податкового року. Жодних обмежень щодо вартості робіт із переобладнання, яку можна віднести до податкової знижки, Податковий кодекс не висуває.

Декларацію для використання свого права на податкову знижку громадяни можуть подавати впродовж усього року – до 31 грудня.

Як зазначили у відділі адміністрування податку на доходи фізичних осіб та податків з громадян, станом на 14 березня 5 власників переобладнаних транспортних засобів уже подали декларації для отримання податкової знижки, сума до повернення склала 11,4 тис грн.

http://ternopillive.com.ua/Не пропустіть