5 правил зменшення шкоди при водінні автомобіля

1

Користуватися автомобілем приємно і зручно. Але водіння також є досить ризикованим заняттям. Тому дуже важливо дотримуватися певних правил для того, щоб запобігти аварії або зменшити шкоду від них. Це саме ті речі, які допоможуть тобі зробити таке шкідливе і небезпечне заняття як водіння менш шкідливим, пише nv.ua.

Україна міцно утримує сумне лідерство за смертністю від дорожньо-транспортних пригод (ДТП).
За останні шість років на дорогах України сталося понад 170 тис. ДТП, в яких загинуло 26 тис. осіб і були травмовані 209 тис.

Щорічно в ДТП гине 4-4,5 тис українців. Це майже втричі більше, ніж середній показник в країнах Європи.

Саме ДТП є першою за поширеністю причиною смертності серед українців у віці від 15 до 25 років.

А експерти Світового банку оцінюють збиток, який щорічно завдає українській економіці дорожньо-транспортний травматизм, в $4,5 млрд.

За даними управління безпеки дорожнього руху МВС України, в 39% випадків ДТП відбувається через перевищення водієм швидкості, в 38% – через необлаштованість пішохідних переходів, в 30% – через недотримання правил перетину перехресть. І більш, ніж в 20% випадків – через алкогольне сп’яніння.

Пересування на автомобілі – найнебезпечніший вид транспорту. Зокрема, авто набагато небезпечніше авіаперельотів. Щороку на дорогах планети гине 1,2 млн осіб – це майже в тисячу разів більше, ніж в авіакатастрофах.

Втім, всі ці страшні цифри не означають, що варто відмовлятися від пересування особистим наземним транспортом.

Є ряд кроків, які можуть знизити кількість травм і смертей від тих причин, які можна попередити – зменшити шкоду при водінні автомобіля.

Правило 1. Дотримуйся правил дорожнього руху

Перевищення швидкості і помилки при проїзді перехресть міцно розташувалися в числі найпопулярніших причин ДТП в Україні (39% і 30% відповідно).

Частково це пов’язано з таким масовим і суто українським явищем як “купівля прав”, яка позбавляє багатьох початківців водіїв від прикрої необхідності вникати в нюанси правил дорожнього руху.

Також експерти називають в числі причин ігнорування водіями правил низькі штрафи та інертність поліції. Внаслідок тотальної безкарності навіть ті водії, які чесно здавали іспити на отримання прав, через пару років водіння звикають ці правила ігнорувати.

Суворе дотримання правил дорожнього руху – кращий спосіб зменшити кількість аварій на дорогах.

Правило 2. Контролюй споживання алкоголю і медикаментів

Більше 20% ДТП в Україні відбуваються з вини нетверезих водіїв. У світовому масштабі ця цифра ще вище – близько 30%. Але не тому, що в Україні менше п’ють, а лише тому що в Україні вище частка аварій через становище на дорозі і незнання правил дорожнього руху.

Заходи зі зменшення шкоди в даному випадку вельми прості й ефективні. Сідай за кермо тільки в тверезому стані. Дослідження показують, що навіть незначна стадія сп’яніння (один келих пива, півкелиха вина) здатні знизити концентрацію уваги і підвищити шанси на ДТП на 20-30%.

Також уважно читай інструкції до медичних препаратів. Часом навіть у вельми нешкідливих засобах від застуди, алергії або головного болю в інструкції чітко написано, що вони загальмовують реакції і протипоказані водіям. Або ж після їх прийому не варто протягом певного часу сідати за кермо.

Правило 3. Не відволікайся за кермом

Неуважність може погубити навіть найбільщ уважного водія, який на зубок знає правила дорожнього руху, стежить за станом свого авто і не вживає спиртне.

Втратити концентрацію уваги можна з багатьох причин. Для того, щоб уникнути цього ризику, варто розраховувати графік свого перебування за кермом так, щоб давати собі відпочити навіть у найдовших подорожах.

Також варто привчити дітей поводитися в машині максимально тихо, щоб не відволікати водія.

Найважливішим способом зменшення шкоди є використання handsfree або bluetooth-гарнітури за кермом для відповіді на телефонні дзвінки.

Крім того, дуже багато сучасних автомобілів дозволяють підключати смартфони по bluetooth до бортової мультимедійної системи. Це дає можливість управляти телефонним зв’язком за допомогою кнопок на кермі, використовувати голосовий набір з телефонної книги і розмовляти по гучному зв’язку. Все це в комплексі зводить до мінімуму шанси водія відволіктися від того, що відбувається на дорозі.

Правило 4. Дотримуйся заходів безпеки

Часом для того, щоб вижити на дорогах, недостатньо дотримуватися правил і всіх заходів безпеки. Навіть найправильніший водій може потрапити в ДТП з вини іншого “неправильного” водія.

Винахід трьохточкового ременя безпеки компанією Volvo в 1970-х можна прирівняти до революції.

Дослідження показують, що використання ременів зменшує смертність при зіткненні для передніх пасажирів в середньому на 40-50%, для задніх на 50-70%.

Повсюдне поширення дитячих автокрісел в 1990-ті теж стало революцією в сфері зменшення шкоди. З їх допомогою можна знизити ризик для дитини при ДТП на 80%. Навіть напівзахід у вигляді “бустера” (дитячого автокрісла без спинки) знижує ризик смертності дитини в аварії на 40-50%.

Правило 5. Перевір стан авто

Українська влада кілька років тому скасувала обов’язкові техогляди транспортних засобів. Це викликало бурхливе схвалення з боку автолюбителів, які вважали цю процедуру не більше, ніж спробою держави здійснювати незаконні побори.

Тим часом, проблема, очевидно, полягала не в самій ідеї техоглядів, а в типовій для України корупційній складовій.

У світі техогляди для авто – це норма. Регулярні перевірки технічного стану автомобіля дозволяють заздалегідь побачити ознаки несправностей, які можуть не відчуватися при їзді, і вчасно виправити.

Технічні поломки (відмова гальм, рульового управління і т.д.) стають причинами більше 10% ДТП щорічно.

Навіть в умовах відмови держави від планових техоглядів, водіям варто обов’язково здійснювати регулярні перевірки авто.


Не пропустіть