Коли випаде сніг і настане час перевзуватися в зимову гуму

Коли випаде сніг – це питання непокоїть автомобілістів щоосені. Адже від цього залежить, коли саме перевзуватися у зимову гуму.

Наразі більшу частину України накрили дощі, а високогір’я Карпат сьогодні навіть присипало снігом. Згідно з прогнозами синоптиків, йде похолодання, і вже до кінця тижня у багатьох містах температура повітря вночі опуститься до +3…+5С. Злива у Львові може призвести до ожеледиці вже сьогодні. Але чи означає це, що вже час перевзуватися в зимову гуму?

Експерти рекомендують міняти шини на зимові при постійній середньодобовій температурі менше +7С. Пояснюється це просто. У літньої та зимової гуми різний склад, зумовлений режимом експлуатації.

Літні шини починають тверднути за температури менше +7 ° С…+5С. Відповідно в холодну погоду їх зчіпні властивості погіршуються навіть на сухому асфальті. В сніг ситуація ще гірша, адже протектор літніх шин до нього не пристосований. Унаслідок збільшується гальмівний шлях, серйозно страждає керованість, зростає ризик зношування.

Але уявімо ситуацію: похолодало, водій перевзув машину, аж раптом температура піднялася. Зимові шини не люблять тепло. За високих температур гума стає занадто м’якою. А це означає, що стирається вона набагато швидше.

Всесезонні шини – не наш варіант. Вони підійдуть для м’яких європейських зим (і то не скрізь), але не для наших морозів зі снігопадами. Про всесезонні краще забути.

Жителям Заходу України, особливо гірських районів, «Автоцентр» вже рекомендує перевзутися в зимову гуму. Іншим українським автолюбителям можна лише порадити теж не дуже затягувати, стежити за прогнозами погоди та завчасно планувати візит на шиномонтаж. Тим паче, що наприкінці жовтня заморозки обіцяють уже по всій Україні. Тому середина жовтня може стати оптимальним часом для перевзування, і, що також важливо, без черг на шиномонтажах.


Не пропустіть