Як правильно вибрати шини: поради професіоналів Koleso2000

0

Питання вибору коліс цікавить кожного водія, від досвідченого воділи до зеленого новачка. Покришки відповідають за безпеку пересування автомобіліста, його пасажирів та оточуючих, тому до вибору гуми потрібно поставитися з максимальною серйозністю.

Першим негласним правилом є обов’язкова установка чотирьох однакових коліс. Всі скати повинні бути:

  • одного виробника і розміру;
  • мати однакову модель і протектор;
  • володіти єдиними індексами швидкості, навантаження і усиленности.

Слідкуйте за поточним станом зносу протекторних блоків, адже надмірно зношена гума є причиною багатьох ДТП.

За своїм фізичним властивостям колеса не повинні бути пластмасовими і твердими на дотик, адже це негативним чином позначиться на тягово-зчіпних показниках. М’які автошини схильні до стирання і тому фінансово невигідні для водіїв.

Робоча поверхня коліс грає головну роль в безпечному пересуванні і в залежності від сезонності має свої характерні особливості. Розглянемо моменти, на яких необхідно загострити увагу при виборі гуми для теплого і холодного періоду року.

Вибираємо літню гуму
Підбираючи колеса для теплої пори, автовласники шукають допомоги в інтернеті, але в реальності Вам доведеться ще й помацати, доторкнутися і розглянути вподобану модель.

Тверді скати погано підлаштовуються під рельєф дорожнього полотна, починаючи ковзати по асфальту. Це небезпечно під час дощової погоди, адже уникнути аквапланування буде проблематично.

Один з яскравих прикладів – гума Debica Passio, котра в якості заводської комплектації монтувалася на автомобілі Daewoo Lanos. За відгуками власників, польська гума відрізнялася гучністю і погану керованість, особливо на мокрій дорозі. Жорсткі моделі коліс будуть володіти великим життєвим циклом, однак потрібно принести в жертву безпеку і комфорт пересування.

М’які скати чіпко тримають дорогу і поглинають всі ями і вибоїни, але схильні до прискореного зносу. При серйозних навантаженнях, різких вхождениях в повороти або маневрах, гума стирається буквально на очах.

Вибираємо зимову гуму
Перед тим як купити шини для холодного часу року, перед водіями утворюється дилема, якому виробнику і виду віддати перевагу.

Шиповані моделі підійдуть для районів, де переважає холодна погода з рясними снігопадами і оледенениями дорожнього полотна. Фрикційним варіантами належить відрізнятися еластичністю, адже зимова гума розрахована на експлуатацію при мінусових показників термометра.

Від кількості і ширини ламелей буде залежати рівень зчеплення і керованості на слизьких дорогах. Прорізи не повинні бути надмірно широкими і рідкісними, а тривимірна конструкція дозволяє вгризатися в укочений сніг або крижану кірку.

Розташування ламелей під різними кутами допомагає підтримувати стабільне зчеплення і безпечне пересування. Розвинена система дренажу здатна активно відводити бруд, сніг і воду за межі руху машини. За рідкісними винятками, використовувати всесезонні колеса не рекомендовано.

Вдало придбати шини в Дніпрі можна в інтернет-магазині Колесо2000. На сайті представлено кілька тисяч ходових варіантів від вітчизняних та зарубіжних брендів в будь-яких типорозмірах. Кваліфіковані менеджери, швидка доставка та наявність власної точки видачі допоможе в остаточному виборі гуми.


Не пропустіть