Складено ТОП-5 порад, як їхати на порожньому баку

Їзда на порожньому баку вкрай небажана, але часом вона є вимушеною. Часто водій впадає в паніку після того, як в далекій дорозі на приладовій панелі його автомобіля загоряється лампочка, що сигналізує про те, що в баку закінчується паливо. Як дотягнути до заправної станції, якщо вона знаходиться далеко, розповіли експерти, склавши ТОП-5 порад, як не залишитися на дорозі з порожнім баком і не завдати серйозної шкоди технічному стану машини.

Порада № 1

Виділіть запас палива. Як правило, коли LED на приладовій панелі говорить не про те, що в баку зовсім порожньо, а про те, що там ще є близько 5-6-літрів пального, чого може виявитися досить для того, щоб подолати кілька десятків кілометрів до найближчої АЗС. Проте, власникам дизельних машин варто бути обережними з їздою на порожньому баку, оскільки це може завдати шкоди двигуну.

Порада №2

Не намагайтеся різко прискорюватися або гальмувати. Намагайтеся уникати будь-яких різких рухів. Всі дії повинні проводитися плавно, особливо розгін, а будь-яке гальмування веде до подальшого розгону, і, отже, збільшеній витраті палива, тому набравши необхідну швидкість потрібно намагатися утримувати її на одному рівні як можна довше.

Порада №3

Якщо ситуація на дорозі дозволяє, постарайтеся їхати на якомога більш високій передачі. Рекомендований рівень оборотів при закінченні палива становить близько 1500-3000 об/м, але багато в цьому питанні залежить від параметрів самого автомобіля.

Порада №4

Якщо ситуація виявилася критичною, можна відмовитися від світла фар, але не на шкоду безпеки себе і інших учасників дорожнього руху, а відключивши кондиціонер можна заощадити до 1-2-літрів пального на 100 кілометрів.

Порада №5

Замикає список порад щодо економії палива їзда «накатом», а при тривалому спуску попереду можна і зовсім відключити двигун і автомобіль буде котитися за інерцією.


Не пропустіть