Чим корисна обробка кузова автомобіля воском?

Сучасна хімічна промисловість пропонує безліч засобів по догляду за автомобілем. У їх числі мається автомобільний віск, у зв’язку з чим виникає питання, – як правильно обробляти автомобільний кузов воском і чи потрібно обробляти його взагалі? У автоаматорів на цей рахунок є різні думки. Тому давайте спробуємо розібратися, який ефект гарантує воскове покриття на автомобільному кузові і як воно працює? Щоб обробити кузов автомобіля, вживається натуральний, а також синтетичний віск рослинного походження, часто використовують карнаубський віск. Всі фізичні властивості натурального і синтетичного воску схожі між собою. Він не реагують на кислоти і луги, а також не розчиняються у воді. Завдяки своїм властивостям, він давно вживається для обробки кузова машини, щоб захистити його від зовнішніх впливів і поліпшити зовнішній вигляд.

У результаті натирання воском кузова автомобіля, через сили тертя його частинки нагріваються, плавляться і проникають в найменші тріщини на поверхні. За рахунок цього поверхня вирівнюється і від воскового покриття виникає ефект дзеркального блиску. Крім створення ефекту блиску, віск захищає лакофарбову поверхню. Він формує на кузові гидрофобную плівку, яка призначена, щоб відштовхувати воду. Віск не піддається впливу кислот і лугів, тому він дає захист кузову від хімії та різноманітних речовин природного походження, наприклад, це може бути смола хвойних дерев під час поїздки в ліс. Якщо кузов покритий воском, смола краще змиється і не залишить жодного сліду.

Звичайно, антикорозійну обробку автомобіля віск замінити не здатний, але завдання в цьому і не варто. Інші забруднення також будуть змиватися набагато легше, не створюючи на ЛКП кузова механічних мікроушкоджень.

Є три варіанти обробки кузова автомобіля воском
Холодний віск наносимо втиранням в поверхню ЛКП. Його набагато легше наносити, на відміну від гарячого воску. Цей віск дає дзеркальний блиск і захищає кузов від пошкоджень. Але все таки у гарячого воску ступінь захисту буде вище.
Гарячий віск перед тим, як нанести на поверхню, розводять в гарячій воді, а вже після цього наносять на кузов. Такий спосіб утворює досить щільний захисний шар, який захищає авто від забруднень і навіть частково від корозії. Мінус гарячого воску в тому, що він швидко застигає, при цьому є можливість налипання пилу під час процедури, через що втрачається блиск.
Довготривалий ефект дає твердий віск. Наносити його потрібно раз на 3-4 місяці. Твердий віск наносити важче, ніж інші види, але він утворює хороший захисний шар, дає естетичний і довготривалий захисний ефект.


Не пропустіть