Автомобільне масло: як відрізнити підробку?

Якістю і корисними властивостями машинного масла визначається термін безперебійної роботи двигуна без періодичних поломок і несправностей. Тому автолюбителі, що стежать за автомобілем, не економлять і купують якісне автомобільне масло. Але з урахуванням специфіки нашої країни, є ймовірність купити саморобку під маркою хорошого масла. Згідно зі статистикою, 40% масла, що продається під відомими брендами, підроблене. Розглянемо способи, що дозволяють відрізнити підроблений масло від оригіналу до його покупки. За упаковці, етикетці та каністрі буде складно відрізнити фірмове масло від підробленого, але фахівець зробить це без особливих зусиль. Для початку треба вивчити етикетку на каністрі з маслом. Справжній фірмовий продукт містить інформацію про дату, коли було вироблено масло, часу розливу і номер партії. Та ж інформація повинна бути на каністрі.

При збігу інформації на етикетці та каністрі можна зробити висновок, що це оригінальний продукт. Якщо на каністрі або етикетці відсутня така інформація або вона різниться, то це підробка. Інша важлива правило полягає в тому, що потрібно звернути увагу на те, де продається масло. Небажано в цілях економії йти на авторинок, на лотках якого є самі різні типи масел, проте продавці не дають гарантій його якості. Масло краще купувати у фірмових автомагазинах, що мають ліцензію, документацію підтверджуючу те, що товар оригінальний і якісний. Якщо після покупки було виявлено погане якість товару, можна буде вимагати повернення грошей.

Не варто вестися на невисоку вартість моторного масла, фірмові якісні продукти не можуть коштувати дешево. Але навіть якщо першими двома способами було визначено, що масло є фірмовим і підробка виключена, не потрібно поспішати відразу ж заливати його в двигун. Необхідно перевірити відповідність вмісту каністри етикетці. Візьміть прозору посуд, налийте олію в неї і подивіться, як з каністри витікає масло. Гарне масло зазвичай густе, так як має безліч спеціальних присадок і добавок. Далі ємність з маслом треба розташувати в темному місці на десять хвилин. Через деякий час треба подивитися зміна зовнішнього вигляду масла. Не повинно відбуватися його розшаровування та вмісту в ньому опадів або домішок. Візьміть аркуш білого паперу, капніть трохи олії на неї. Після повного усмоктування масла на аркуші не повинно бути чорних дрібних точок. Це є перевіркою якості присадок, наявних у виробі. Також треба звернути увагу, який колір має моторне масло: зазвичай фірмова продукція має бурштиновий відтінок. Якщо воно трохи темне, це вказує на низьку якість продукту і вміст домішок у ньому. Намагайтеся купувати масло в офіційних магазинах, так знижується ризик покупки підробки. Якщо ви все ж придбали продукт низької якості, але ще не залили в мотор, можете спробувати повернути гроші або вимагати компенсувати витрати іншим чином.


Не пропустіть