Як вибрати зимові шини?

У зимовий час основою безпечного пересування автомобіля по засніжених і зледенілих шосе є зимові шини. Більш глибокий протектор і особливий склад гуми дозволяють зимовим шинам відчувати себе впевненіше навіть під час руху по ожеледі. Якщо всього лише кілька десятків років російські автолюбителі їздили взимку максимум на всесезонній гумі, оскільки зимової практично в нашій країні не зустрічалося, то сьогодні над вибором доводиться трохи поламати голову. Є безліч компаній виробників зимової гуми, готових надати нам найрізноманітніший вибір моделей і розмірів, а наша з вами завдання – вибрати серед усього цього розмаїття зимові покришки, які ідеально підійдуть для нашого автомобіля. У статті ми розглянемо найважливіші показники, на які слід своє звернути увагу насамперед, оскільки багато автолюбителів, а особливо водії-новачки, досить часто випускають їх з очей.

Чим відрізняються літні шини від зимових?
Існує думка, що основна відмінність першого варіанту від другого полягає в глибині малюнка протектора. Це не зовсім так. Вони ще відрізняються один від одного хімічним складом гуми – це дозволяє використовувати шини в різних температурних умовах. Також важливо знати, що зимові шини не рекомендується використовувати при температурі повітря вище +5, так як при нагріванні цей вид гуми втрачає свої основні якості, і безпечне пересування транспорту ставиться під загрозу. Літня гума, навпаки, при наближенні ртутного стовпчика до температури нижче нуля стає жорсткою і нестійкою. Тому виникає велика ймовірність занесення транспортного засобу навіть на сухому відрізку шляху. Є ще третій варіант, про який не можна не сказати – це позасезонні шини. Вони відчувають себе комфортно при температурі від -5 до +10. При цьому вони продовжують зберігати свої якості і вірно служити власникові автомобіля. Але їздити на них весь рік теж не рекомендується, так як будь-який матеріал має свій запас міцності.

Основні види зимових шин
Шиповані зимові шини – призначаються для їзди по сильно зледенілій дорозі. Такий вид шин вкрай погано поводиться на звичайному асфальтовому покритті, оскільки шипи не дають їм можливості досягти повного контакту з дорожнім полотном і від цього підвищується ймовірність небезпечних заметів машини. Якщо ж ми все-таки вирішили придбати саме такий тип покришок, то фахівці радять перед тим як взути наше авто саме в них, попередньо провести їх обкатку. При цьому не рекомендується перевищувати швидкість 80 км / год, і уникати крутих поворотів – це потрібно для того, щоб шипи трохи пообмялісь і автомобіль відчував себе впевненіше в обновці. Основний недолік – підвищений шум і гул при їзді по асфальту.

Нешиповані зимові покришки діляться на скандинавський і європейський клас. Перший клас призначений для їзди по засніжених дорогах при мінусових температурах. Він має розряджений вид малюнка протектора, який складається з ромбів і прямокутників, що, у свою чергу, дозволяє їм досягати ідеального зчеплення з самої засніженою дорогою. Другий клас покришок забезпечує стійкість транспортного засобу на мокрій дорозі або на дорозі з мокрим снігом. Наявні на них водовідвідні канали забезпечують чудове зчеплення з трасою. Правда по заметах і обмерзлих трасах на них не надто покатаєшся, оскільки зчеплення з дорогою в цьому випадку незадовільний.

На що звернути увагу при виборі зимової гуми?
Виробник – краще всього вибирати іноземні компанії виробників на сайті prestigewheels.ru. Хоча іноземна продукція і дорожче вітчизняних аналогів, але зате більш стійка до зносу. Якщо ж нам ближче бюджетний варіант, то готуємося до того, що через деякий час нам знову будуть потрібні нові покришки;
Малюнок – якщо наш автомобіль бігає по хорошій дорозі з незначною схильністю обледенінню, то дрібний візерунок саме те, що нам потрібно. Якщо ж метрові кучугури не найгірше що нас чекає – тоді робимо вибір на користь агресивного візерунка;
Запланований пробіг – якщо ми знаємо, що в цьому сезоні нас чекає пристойний кілометраж, то в такому випадку краще всього не поскупиться і купити хороші шини, інакше ми ризикуємо звернутися в магазин вдруге за тією ж покупкою;
Дата виготовлення – нові моделі, як правило, і служать довше, хоча часом коштують дорожче торішніх варіантів.
Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що покришки найкраще купувати тільки перевірених марок і тільки тих компаній, які вже досить давно знаходяться на ринку автомобільних послуг.


Не пропустіть