Як захистити автомобіль від корозії?

На жаль, автомобіль, навіть найновішою і потужної марки, за наявності великої кількості модернізацій і удосконалень, не вічний. Рано чи пізно, але щось ламається, псується, виходить з ладу. Сьогодні автомобілі коштують недешево, а на додачу до всього останнім часом не відрізняються достатньою стійкістю до шкідливого впливу зовнішнього середовища. У зв’язку з чим кожного автовласника майже завжди хвилює питання щодо того, як можна продовжити «життя» свого залізного коня, як захистити деталі кузова від корозії і руйнування. корозія металу призводить до того, що на днище автомобіля, на його дверях та інших кузовних елементів з’являються наскрізні діри, знижується міцність силових вузлів кузова і кріплень двигуна, коробки передач, вузлів трансмісії. Полегшити долю машини, і заощадити масу часу і коштів на ремонті, можна.

Головний ворог металевих частин

Одним з найголовніших і найнебезпечніших ворогів автомобіля є іржа. Засобів, що захищають поверхню машини від цієї напасті, є чимало. Це і бітумні і сланцеві мастики, і нігрол, і навіть масло, яке вже відпрацьовано. Допомагає чи не допомагає той чи інший препарат, залежить від марки машини, і, зрозуміло, від ступеня ураження металу корозією. Відомо, що металополімерне покриття автомобільного днища дивно міцно «дружить» з іржею. Завдяки цьому, підготовка поверхні до очищення не потрібно. До складу входить два «інгредієнта». В одному з них містяться спеціальні антикорозійні присадки, в іншому – поліетиленовий розчин. Склад слід нанести на поверхню декількома шарами (бажано 1-2 шари). Захисна «плівка», міцно просочена цинком, є надійним захистом від усіляких проблем.

Боротьба з вогнищами корозії

Досить часто під лакофарбовим покриттям утворюються цілі «гнізда» корозії. Для того щоб позбутися від них, рекомендується використовувати спеціальний засіб, розроблене для нанесення пофарбованих поверхонь. У результаті обробки утворюється захисний шар. Змити водою його неможливо навіть в результаті брутальної, жорсткої мийки. Недоліком специфічних ліцензійних коштів, які можна досить легко виявити на ринку, є їх аж ніяк не демократична ціна. Проте якість продукції, а також довгостроковий і надійний результат варті того, щоб звернути на неї увагу. Та й якщо всерйоз розмірковувати над дилемою «спецзасіб або новий кузов», кожна розсудлива автомобіліст зволіє перше.

Є й менш витратні засоби боротьби з корозією. У той час, коли автомобільний ринок був ще юний, автовласники билися з іржею за допомогою бітумної (або сланцевої) мастики або злитого масла. На жаль, результат в цьому випадку неблагонадёжен і недовговічний – мастика має властивість розтріскуватися, що призводить до порушення герметичності покриття.


Не пропустіть