Як очистити радіатор автомобіля

Радіатор автомобіля – це пристрій, який сприяє відведенню тепла від знаходиться в постійній роботі двигуна. Радіатор складається їх серцевини і двох коробок з патрубками. Серцевина являє собою ряд трубок, що мають овальне будову. У нижній коробці радіатора розташовується кран, через який зливається рідина. Спробуємо розібратися як очистити радіатор автомобіля.

Для чого потрібно чистити радіатор автомобіля.

Радіатор – це одна з найважливіших частин автомобіля, що запобігає перегріву двигуна. Особливо це актуально влітку, коли температура досягає своєї межі, разом з тим змушуючи двигун працювати на межі допустимих температурних можливостей. Радіатор може бути забруднене не тільки пилом доріг і іржею, але і комахами та іншими сторонніми тілами. Очищення радіатора повинна проводитися не рідше двох разів на рік, якщо Ви хочете забезпечити стабільну і довготривалу роботу машини. В даний час величезна кількість компаній пропонує свої послуги з прибирання машини, яка включає також чистку радіатора. Проте досвідчені автомобілісти знають, як очистити радіатор автомобіля, тому не довіряють це стороннім особам. Це дозволяє економити пристойну кількість грошових коштів, а також впевненість у якісній очищенню.

Необхідний інструмент.

Для роботи знадобиться невеликий набір інструментів, наявних у розпорядженні будь-якого майстра, який включає в себе кисть, шланг з проточною водою, рукавички і тара для зливу.

Процес розбирання й чищення.

Про те, як очистити радіатор автомобіля власними силами, наступна покрокова інструкція. Для початку переконуємося, що двигун не знаходиться в робочому стані протягом певної кількості часу, тобто охолов. Якщо Ви почнете роботу при гарячому двигуні, Ви ризикуєте отримати опіки від гарячої рідини. Потім відкриваємо і як слід, закріплюємо капот. Деякі автомобілісти користуються спеціальними чохлами для захисту радіаторів від забруднень різного роду. Їх можна легко зняти за допомогою впливу на кріплення або використовуючи саморіз. За допомогою спеціальної кисті акуратними рухами змахуємо і видаляємо бруд з решіток радіатора. Щоб уникнути пошкоджень частин, виготовлених з крихкого металу, кисть потрібно направляти уздовж кріплень радіатора. Після цього, використовуючи сильний напір води з шланга, остаточно промиваємо решітку радіатора.

Для того, щоб вивести охолоджуючу рідину, скористаємося тарою невеликого розміру. В якості тари можна використовувати невелику каструлю. Однак слід простежити за тим, щоб посуд в майбутньому не була використана в харчових цілях, так як рідина радіатора дуже токсична, незважаючи на те, що при виведенні володіє солодким і приємним запахом. Розташовуємо тару під вентилем радіатора, давши рідини можливість зливу. Відкриваємо ручку вентиля (при цьому, не забуваючи надіти рукавички з щільного водонепроникного матеріалу зважаючи токсичності охолоджувача), даємо час рідини стекти в тару, яку ми поставили під вентиль. І тепер ми можемо приступити до промивання самого радіатора. Для цього використовуємо звичайний садовий шланг, дуже сильний потік води, з якого направляємо на радіатор, поступово його заповнюючи. Відкриваємо вентиль і даємо воді стекти в каструлю. Процедуру повторюємо необхідну кількість разів, поки вода не стане прозорою. Після цього додаємо охолоджуючу суміш, яку формуємо з антифризу і звичайною дистильованої води. Існують спеціальні готові охолоджуючі суміші, які дуже зручні у використанні. Необхідною умовою є перевірка спеціальних засобів на наявність сертифікації та відповідностей міжнародним стандартам.

Поради професіоналів.

Багато професіоналів при чищенні радіатора радять обов’язково перевіряти кришку, яка служить захисним механізмом для охолодження всередині. Складена з пружини, яка кріпиться на плоску металеву верхівку і невелике гумове кріплення знизу, кришка зберігає тиск. Якщо Ви помітили іржу на кріпленні, саме час поміняти її. Мокру чистку решітки радіатора слід проводити кожні 25 000 кілометрів пробігу. Часто автомобілісти радять також в обов’язковому порядку перевіряти стан шлангів і затискачів радіатора при митті. Якщо Ви виявили тріщини, іржу і патьоки, слід їх замінити перед наповненням радіатора.

Часті помилки при ремонті і чому радіатор виходить з ладу.

Дуже часто деякі водії нехтують системою безпеки, яку потрібно дотримуватися при чищенні радіатора. Навіть використання рукавичок дозволить Вам знизити ризик отруєння токсичними речовинами. Якщо Ви не впевнені в тому, що знаєте, як очистити радіатор, розраховуючи тільки на власні сили, Вам слід звернутися до фахівців, адже дуже часто радіатор виходить з ладу саме через некоректні способів очищення. Часто причиною поломки радіаторів є робота в агресивних умовах, а також шкідливі зовнішні чинники.


Не пропустіть