Як зняти гальмівний барабан?

Напевно кожен в курсі будови гальмівного механізму. Рухома частина – барабан, статична – колодки. Процес уповільнення такий: активне тертя цих двох складових частин призводить до уповільнення обертання коліс. У такого виду гальм є багато переваг. По-перше, це досить низькі ціни, і кожен автолюбитель зможе дозволити собі купити автомашину з саме таким типом гальм. По-друге, ефективне гальмування, адже під час такого тертя колодки сильно притискаються, причому тягнучи за собою ще й задню колодку (додаткове гальмування). Зняття гальмівного барабана – це досить нечастий процес, але причин проводити цю процедуру досить багато, тому розглянемо деякі з них. Зазвичай потрібно просто оглянути його стан, перевірити або оглянути гальмівні колодки, або усунути несправність гальм задніх коліс.

Причини виникнення поломок зазвичай наступні: неякісне дорожнє покриття, досить висока вологість повітря (справа в корозії, яка погано позначається на металевий частинах гальмівного барабана), різке гальмування (агресивний стиль їзди, гальмування, і, як наслідок, перегрів барабана). Ну а якщо автомобіль потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, то тут і говорити нема чого – деколи доводиться міняти половину автомобіля. Ці причини можуть призвести до виникнення корозії, канавок і іншим найбільш поширеним механічним дефектам, які без сторонньої допомоги виявляються зоровим оглядом. Також потрібно періодично проводити цю процедуру, щоб оцінити стан гальмівної системи. Деякі можуть подумати, що процедура зняття гальмівного барабана своїми руками проста, але це не завжди так. Нижче наведені три способи, як це зробити.

Перший спосіб, досить небезпечний, але дієвий. Потрібне колесо задньопривідного автомобіля піднімаємо (за допомогою домкрат а), потім знімаємо. Під міст підкладаємо чурбак і якнайкраще закріплюємо автомобіль, щоб він не поїхав, друге провідне колесо теж повинно бути ледве підняте. Потім потрібно завести машину, включити третю передачу і коли на тахометрі буде приблизно 3-5 тисяч оборотів, треба різко натиснути на гальмо. Гальмівний барабан вилетить зі свого місця сам, але це небезпечний метод, тому нікого поруч бути не повинно;
Другий спосіб більш безпечний. Для цього нам буде потрібно спеціальний знімач гальмівних барабанів і ведешка. Це пристосування можна купити в будь-якому магазині, який спеціалізується на продажі автомобільних аксесуарів. До нього буде додаватися інструкція, як зняти гальмівний барабан;
За третього способу рясно поливаємо барабан окропом, або гріємо паяльною лампою, щоб іржа та інші домішки відійшли, а потім (метал розшириться) потрібно просто відкрутити болти, якими він кріпиться.


Не пропустіть