10 причин, за якими поліцейський може зупинити ваш автомобіль

Із 7 листопада 2015 року вступив у дію закон про поліцію в Україні і почали діяти зміни до Кодексу про адміністративні порушення стосовно правил дорожнього руху, пише dzvin.org.

Наразі згідно нового закону існує лише 10 причин, за якими поліцейський може зупинити ваш автомобіль:

1. Водій порушив Правила дорожнього руху.
2. На автомобілі немає номерного знака, він розміщений неправильно, закритий сторонніми предметами або його неможливо прочитати на відстані 20 метрів.
3. Є очевидна технічна несправність транспортного засобу.
4. Надійшла інформація про причетність водія чи пасажирів транспортного засобу до створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об’єктом або засобом створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення.
5. Транспортний засіб перебуває у розшуку.
6. Потрібно опитати водія чи пасажирів про обставини ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони могли бути.
7. Необхідно залучити водія транспортного засобу для допомоги іншим учасникам дорожнього руху, поліцейським або залучити як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні порушення або матеріалів, що стосуються ДТП.
8. Уповноважений орган прийняв рішення про заборону або обмеження руху.
9. Спосіб кріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.
10. Порушено порядок використання спеціальних світлових або звукових сигналів.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Микола

    Дев”ять причин.Пункт 10 відноситься до п.1.

  • володимир завирюха

    А що змінилося тут в порівняні з попередніми правилами не бачу різниці.Укропія любить рівнятися до США чи Польші .Так кількість поліцаїв на дорзі в Україні не повина перевищувати кількість в тих примірних державах. Де автомобілів і пішоходів на квадратний км набагато більша а контролюючих органів мінімальна необхідність.

  • володимир завирюха

    Я жив в Європі і бачив як француз чи іспанець на сніданок випиває 200гр червоного вина і їде на роботу.А в Укропії я собі не можу такого позволити. Хотя до тяжкого алкоголю(виробів із спирту) не маю взагалі тяги тільки до якісного вина.Різниця в расах чи що напевне хохли шізануті одразу робляться.Всіх повбивають засобом повишеної небезпеки як наші менти трактують.