Що робити після втрати, викрадання номерних знаків або техпаспорта?

При втраті або викраданні номерних знаків чи техпаспорта на транспортний засіб необхідно звернутися до сервісного центру МВС України з такими документами.

На зареєстровані транспортні засоби в територіальних сервісних центрах видаються номерні знаки, що відповідають державному стандарту України: два номерні знаки – на автотранспорт, один – на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп.

У разі заміни номерних знаків (крім випадків їх втрати або викрадення) проводиться перереєстрація транспортного засобу із зміною свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта). При цьому попередні номерні знаки вилучаються. На заяві обов’язково ставиться позначка про їх вилучення із зазначенням дати вилучення та підпису уповноваженої посадової особи.

Вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що вже були у користуванні і за їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуватись.

Якщо номерні знаки викрадені або втрачені, працівники територіального сервісного центру проводять перереєстрацію транспорту після внесення відповідної інформації до бази даних. До матеріалів справи долучається пояснення власника (акт службового розслідування для юридичної особи) щодо їх втрати.

Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.

У разі втрати свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу необхідно звернутися до ТСЦ МВС з транспортним засобом особисто або через уповноваженого представника, надавши документи, що посвідчують особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність). Порядок під час перереєстрації транспортного засобу: його огляд, оплата послуг, написання заяви, оформлення документів на реєстрацію, отримання реєстраційних документів, передає сайт hsc.gov.ua


Не пропустіть