Який тепер штраф за розмови по телефону за кермом

1

Використання мобільного під час руху призводить до неуважності при управлінні, включенні поворотних сигналів, маневруванні, спостерігається хаотична манера їзди, ігнорування пріоритетів, неуважність по відношенню до пішоходів і розмітці на дорозі. Використання мобільного телефону збільшує ризик аварії в чотири рази. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Управління превентивної діяльності поліції в Київській області.

“Пункт 2.9. Правил дорожнього руху України забороняє водієві під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці. За невиконання вимог ПДР в частині розмов по мобільному телефону передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень”, – йдеться в повідомленні.

Дозволяється використання засобів зв’язку тільки за допомогою спеціальної гарнітури, що дозволяє не відволікатися від керування транспортним засобом.

Правоохоронці закликають водіїв не відволікайтеся на номер виклику на дисплеї. Використовувати мобільний виключно в рідкісних випадках: для екстрених викликів і для допомоги іншим в аварійних або екстремальних ситуаціях.

Якщо ж край необхідно відповісти на дзвінок, перебуваючи за кермом, то спочатку зупиніться в безпечному місці.


Не пропустіть