Робота механічної коробки передач

Рушаючи на слизькій дорозі, пом’якшите момент включення понижувальної передачі пробуксіровкой зчеплення.

Основне – при їзді по слизькій трасі в ожеледь треба пам’ятати, що при гальмуванні не можна вичавлювати зчеплення і вимикати передачу.

Для безпечного гальмування при ожеледі не гальмуйте різко, спочатку скиньте газ, потім вичавте зчеплення, переключіться на низьку передачу, а потім знову ввімкніть зчеплення. Таке «гальмування двигуном» не дасть колесам блокуватися, а зробить, що вони будуть рівномірно сповільнювати хід. Подібна система гальмування передбачена на іномарках, (АБС), але не багато вітчизняних авто її мають.

На слизькій дорозі крутите кермо кара з механічною трансмісією плавно, уникаючи різких поворотів, в уникненні небезпечного занесення кара.

Якщо ви забуксували на льоду або в снігу, крім іншого варто застосувати так званий спосіб «розгойдування», коли при русі вперед треба включити першу передачу, а при русі назад – задню.
Їдемо в гору – опускаємося з гори

І в тому, і в іншому випадку їхати необхідно з включеною передачею, щоб мати можливість в короткі терміни збільшити або мінімізувати обороти мотора.

Щоб не з’їхати назад, підніматися в гору краще так: вичавити зчеплення, відразу включити передачу і натиснути педаль акселератора, відпускаючи при цьому педаль зчеплення. Якщо підйом тривалий, імовірно оціните його довжину і виберіть з низьких передач ту (традиційно це друга або третя), на якій можете дотягнути до кінця підйому. Першу превосходно застосовувати, якщо при підйомі треба здійснювати і повороти.

Буксирувати в гору краще на першій передачі, коли швидкість мала, а движок працює на великих потужностях.

Опускатися з гори важче, ніж підніматися, аварійні ситуації вірогідні частіше, чому тим більше не можна діяти одними гальмами, а необхідно гальмувати движком, відпустивши педаль акселератора і перейшовши на низьку передачу.

Опускайтеся на передачі не вище тієї, на якій піднімалися. Щоб кар при спуску не розганяв за інерцією, його рух треба контролювати педаллю гальма.

Більше новин


Прокоментуй новину

COMMENTS

Коментувати