У 2020 році світовий авторинок може різко обвалитися

Поточний рік буде дуже важким для автовиробників, світовий ринок нових машин може зіткнутися з одним з найбільших обвалів у своїй історії.

До такого висновку прийшли аналітики консалтингової компанії LMC Automotive.

Через поширення коронавірусу світовий обсяг продажів нових легкових автомобілів може скоротитися мінімум на 15% (з 90,3 млн до 76,6 млн одиниць). При цьому, якщо інфекція продовжить активно поширюватися в другому півріччі або ж на 3-4 квартал припаде нова хвиля зараження, то за підсумками 2020 роки ринок може впасти на 23% – до 69,4 млн одиниць.

За даними LMC Automotive, обвал ринку внаслідок COVID-19 за своїм масштабом може в кілька разів перевищити падіння минулої фінансової кризи.

Глобальне поширення коронавірусу та карантинні заходи держав послабили попит на автомобілі й призвели до закриття сотень заводів. Отже, буде спостерігатися зростання безробіття, а це в свою чергу буде негативно позначатися на великих покупках, таких як автомобілі.

Як відзначають експерти, на Китай, Північну Америку і Західну Європу доведеться майже дві третини від загального обсягу падіння світового авторинку.

За оцінкою LMC Automotive, зростання світового авторинку почнеться не раніше 2021 року, в якому продажі нових машин можуть зрости на 10-12%, при цьому вони все одно залишаться нижчими рівня 2019 року.


Не пропустіть