Чи будуть дешеві вживані автомобілі в Україні

Законопроект №3251, який передбачає скасування акцизного збору з б/в автомобілів та вже потрапив в парламент, швидше за все не приймуть, пише fakty.ictv.ua.

Про це повідомляє Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів.

– Я б і сам організував би імпорт уживаних авто, адже гроші треба заробляти.

Хоча після заборони ввезення авто старше 5 років імпорт б/в вже не особливо вигідно.

Але після рекомендацій (а реально вимог) МВФ про збільшення акцизу на автоімпорт (особливо б/в), я мало вірю, що ВР не послухається МВФ і прийме законопроект №3251 (про скасування акцизного збору з б/в автомобілів, – ред.) і скасує акциз.

Читаємо п. 98 на стор 62 Рекомендацій МВФ:

“Встановленням в Україні ставок акцизного збору на транспортні засоби залежно від віку та об’єму двигуна, Україна цілком правильно стягує більші податки з старіших і більших транспортних засобів.”

Більш того, в МВФ рекомендують збільшити акциз.

Ось на сторінці 69 в таблиці 20 рекомендації ще збільшити акциз на іномарки (1 рік – на 10%, 2 рік – ще на 5%) і підрахунок доходів бюджету від такого підвищення.

Інакше МВФ грошей не дасть, % по старим боргам не виплатять і дефолт. А якщо припустити неймовірне і ВР скасує акциз на автоімпорт, то КМУ подасть Президенту цей законопроект на вето і Президент заветує Законопроект.

Ще до рекомендацій МВФ Мінфін, Мінекономіки, ДФСУ обрали жорстку політику проти скасування акцизу, так що вето буде 100%. Багато хто з дилерів готові ганяти б/в авто (у разі скасування акцизу), так як при підвищенні акцизу плюс ще й відкриття тіньових схем ввезення продажі можуть істотно зменшитися і треба якось виживати. Але за моїми даними скасування акцизу не станеться, а навпаки на виконання рекомендацій МВФ зараз готують підвищення акцизу і на нові і б/в іномарки на 10%, – пише Назаренко.

Більше новин


Прокоментуй новину

 • Евгений

  Если не примут эти пи….сы, надо им самим все льготы отменить. В Европе все регулирует рынок, по этому там цены везде одинаковые, а не искусственно созданные.

 • Autobloger

  Он совсем за идиотов держит? Открываем текст и читаем:
  “98.
  Крім
  того, встановлено акцизний податок на автомобілі за ставками,
  що залежать від об’єму двигуна та віку авто.
  Україна цілком правильно
  справляє більші податки зі старіших та більших транспортних засобів. Зважаючи
  на кількість податків на транспортні засоби та
  рекомендацію, надану у звіті ДБП
  від березня 2015 року про податки на розкішні автомобілі, в цьому звіті витання
  акцизу на транспортні засоби додатково не обговорюються й лише
  схвалюються відповідні рекомендації, викладені в попередньому звіті.”

  То есть мвф уже все устраивает. А по поводу повышения так они пишут о нових тачках, а на новые тачки у нас действительно не большие налоги просто много оседает в карманах этого назаренка и изза него у нас все так дорого.

 • Саня

  Назаренко проститутка заказухи пишет