На яких авто їздить поліція України

У 2015 році в Україні почалася реформа правоохоронних органів. Міняти МВС почали з представників правопорядку на вулиці – співробітників ДАІ і патрульно-постової служби. Їх замінили на патрульних поліцейських, пише famozio.com.

Крім форми, поліцейським давали і нові автомобілі. З цією справою України в першу чергу допомогло партнерство з Японією. Київ продав Японії квоти на викиди парникових газів, а Токіо на ці гроші пообіцяв півтори тисячі нових автомобілів Toyota. Частину з них – близько 350 – вже привезли в Україну в 2015 році.

Але на японських машинах справа не закінчилася. Керівництво МВС також масово купувало французькі автомобілі. Всього в 2015-му Міністерство внутрішніх справ купило для нової поліції близько 300 автомобілів Renault.

Допоміг Україні і Європейський Союз. В рамках програми контролю кордону між Польщею, Україною і Білоруссю поліція Волині отримала 38 пікапів Isuzu. Також поліцейським віддали Hyundai, які купували під «Євро-2012» для роботи в аеропорту «Бориспіль».

Toyota Prius

toyota-prius-police

У травні 2015 року уряд Японії передав Україні 348 автомобілів Toyota Prius. Машини призначалися для патрульної поліції Києва, яка, до речі, тоді ще навіть не вийшла на патрулювання вулиць столиці.

«Пріус» – це зовсім не подарунок Україні від Японії. Київські копи отримали «гібриди» в рамках так званого Кіотського протоколу. За цим протоколом українська влада передала японцям квоти на викиди парникових газів, які ми через розрухи в промисловості все одно не використовуємо.

Японці ж фактично розплатилися з нами автомобілями Toyota Prius, на яких тепер і їздить столична поліція.

Renault Dokker і Duster

renault-duster-patrol-police

У жовтні 2015 року парк патрульної поліції України поповнився ще майже трьома сотнями автомобілів. На цей раз двома моделями Renault. МВС купило 192 автомобілі Dokker і 104 машини Duster. Всього за «французів» міністерство заплатило 122,5 млн гривень.

Всі машини були куплені в однієї фірми – «НІКО». Компанія є офіційним імпортером Mitsubishi в Україні, а також в ролі дилера представляє ще кілька брендів, зокрема і Renault.

«НІКО» виграє тендери МВС далеко не перший раз. Саме ця компанія свого часу постачала для ДАІ Mitsubishi Lancer.

Renault Kangoo

У серпні 2015 року в Львові представили поліцейські Renault Kangoo. Тоді багато журналістів писали, що поліцейські пересядуть на «Рено Каблучок» – так цю модель називають деякі автомобілісти.

Насправді ж Renault Kangoo були закуплені у 2012 році ще для міліції Києва. Пізніше машини перефарбували під поліцейські і передали в Львів.

Hyundai Sonata

Ці машини раніше працювали таксистами в компанії Sky Taxi. Їх купували спеціально під «Євро-2012», щоб обслуговувати гостей, що прилітають до «Борисполя», і, відповідно, що відлітають з нього.

Чемпіонат з футболу пройшов, а машини виявилися не затребувані. Тому їх вирішили передати патрульної поліції. Всього «копам» віддали 85 таксомоторів Hyundai Sonata.

Частина з цих автомобілів зараз патрулює трасу Київ – Бориспіль.

Isuzu D-Max

police-isuzu-d-max

У вересні 2015 року незвичайні патрульні машини отримала поліція Волині. Їм дісталося 38 пікапів Isuzu D-Max. Ці машини офіційно в Україні навіть не представлені. Судячи з усього, купували їх в Польщі. А спонсорував покупку – Європейський Союз.

Машини були куплені в рамках спільного проекту з Польщею і Білоруссю. Виділяючи гроші, зокрема, на машини, ЄС намагається зробити кордон між собою і країнами колишнього СРСР безпечнішим.

Кожен Isuzu D-Max оснащений тепловізорами, фото- і відеокамерами і криміналістичними валізками.

Toyota RAV4

Цього автомобіля поки немає в парку патрульної поліції України. Його покупка тільки планується. Гроші на нього будуть виділяти все по тій же партнерській програмі з Японією, в рамках якої Україна отримала Toyota Prius.

Так, як і «Пріус», поліцейські Toyota RAV4 будуть гібридними. Терміни покупки автомобілів ще невідомі.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • ДАІ

    Це 1% всіх авто, які використовують поліцаї!!!!! а реально їздять на ВАЗ 2106,7 і 99!!! чергова частина на бобиках УАЗах і ТАВрегах(ЗАЗ)- на вертуальному бензині і з дерев`яними палками для селфі на чорнобілі телефони……………. РЕФОРМА………

  • 121321321

    На Тавріях їздять, яким по 10 років, вони нічого вартують бо повинні бути списані. Бензин шукають, або заправлять за свої. За весь час експлуатації таких “авто” держава не дає ні копійки на запчастини.