«Шари» не буде: підготовлено законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації

Керівник Комітету ВР з питань податкової та митної політик Ніна Южаніна повідомила в своєму інтерв’ю, що вже готовий законопроект про розмитнення автомобілів, які перебувають на іноземній реєстрації. За її словами, під час розробки нового законопроекту, в нього вдалося закласти саме ту ідеологію, про яку йшла мова під час зустрічей з активістами. Не секрет, що необхідність вирішення питання з авто, які тимчасово перебувають на території країни, назріла вже давно, а результатів роботи органів влади в цьому напрямку також давно чекають в українському суспільстві.

Крім того, Южаніна заявила про необхідність спільної роботи представників законодавчої та виконавчої влади для того, щоб остаточно затвердити концепцію законопроекту, який буде запропонований країні. Ситуація ускладнюється ще й тим, що цей варіант документа буде помітно відрізнятися від того, про який домовлялися раніше учасники акції.

Южаніна пояснює, що проблема полягає в неможливості проведення акції для тих, хто скористався лазівками в митному законодавстві і змогли фактично нелегально ввезти машини в країну в режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Така позиція була б неприйнятною для тих, хто ввіз машини в Україні офіційно і оплатив усі митні збори, оскільки крім акцизного податку на сьогоднішній день існує ще й ставка ввізного мита в розмірі 8,5%, а також ПДВ в розмірі 20% від вартості автомобіля.

У цих умовах оптимальним рішенням було б запровадження такої шкали акцизного податку, щоб кожен громадянин при бажанні міг завезти в країну був в експлуатації автомобіль.

Важливою особливістю запропонованого Южаніною рішення є лібералізація митного законодавства із застосуванням підвищуючого коефіцієнта в залежності від віку автомобіля.

Джерело bukinfo.com.ua


Не пропустіть