Купівля вживаного авто: на що потрібно звернути увагу

Останнім часом в обласному центрі почастішали випадки шахрайств, пов’язаних з автомобілями, пише val.ua.

Щоб не потрапити на гачок до шахраїв, журналістка Високого Валу дізналася у головного судового експерта сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів чернігівського НДКЦЕ МВС України Руслана Шульги декілька простих правил.

За словами експерта, купуючи вживане авто, ви повинні не забувати наступне:

– Вибравши авто, покупець має спитати у його власника про справжність номеру кузову, двигуна та шасі автомобіля. Це вказано у висновку експерта про комплексне дослідження транспортного засобу (ТЗ). Дуже часто продаються машини, які знаходяться під арештом – викрадені авто, машини, що перебувають під заставою в банку чи в поліцейській базі за несплату штрафів ПДР або аліментів, тощо. Якщо такого висновку немає, то треба звернутися до Територіального сервісного центру, де його зроблять протягом години.

Ціна питання – 236,38 грн, це перевірка вітчизняного автомобіля, і 281,4 грн – іномарки. Заплативши вище зазначену суму ви будете цілком упевненими, що у вибраному вами автомобілі номер агрегату в порядку і об’єм двигуна відповідає реєстраційним документам. Так,наприклад, багато водіїв самовільно змінюють об’єм двигуна, що негативно впливає на безпеку руху.

У минулому році навіть була така ситуація: чоловік купив легковий автомобіль за 35 тисяч євро. Перед купівлею він вирішив не брати цей висновок. А коли пішов у міліцію оформляти документи на нову машину, то стало відомо, що вона була вкрадена в Польщі. Таким чином, спочатку чоловік зекономив близько 300 грн і не перевірив ТЗ, а в подальшому він залишився без грошей і без придбаного автомобіля. Воно повернулося до справжнього власника.

Дуже часто на автосайтах продають дешеві машини. Тим більше, що останнім часом стає популярним керування по технічному паспорту. Це навіть прописано в ПДР України п.2.1. Тобто не потрібно «напружуватися» – взяв техпаспорт у власника, свої права і поїхав куди тобі потрібно. Здебільшого так продають і пропонують зробити власники авто з кримінальною історією.

Також останнім часом набуває популярності керування за довіреністю. Вона буває двох видів:

– Генеральна довіреність з правом продажу ТЗ;
– Довіреність з правом користування ТЗ.
Усі довіреності необхідно оформляти через нотаріуса. В середньому, його послуги коштують 200-350 грн.

Необхідно пам’ятати, якщо ви їдете по довіреності, то все одно головним власником автомобіля все ж таки є той, хто є хазяїном автівки, а не той, хто їздить по довіреності. Також, наприклад, якщо власника посадили в тюрму або він не сплатив аліменти, то державна виконавча служба може законно забрати у вас цю машину за борги його хазяїна.

А ще, сам власник машини може односторонньо відмінити довіреність по власній ініціативі і паралельно заявити в поліцію про викрадення авто. В цьому випадку, ви можете втратити авто і стати жертвою шахраїв.

Щоб бути дійсно власником свого авто, то не полінуйтесь і не пожалкуйте витратити на це 464,65 грн. Саме стільки коштує перереєстрація транспортного засобу з одного власника на іншого і нові номерні знаки (за бажанням можна залишити старі). Для оформлення договору купівлі-продажу ви повинні звернутися в будь-який Територіальний сервісний центр (колишній ВРЕР).


Не пропустіть