Ціни на бензин шокували водіїв

Фахівці називають дві основні причини зростання цін на автопаливо

Бензин на заправках продовжує дорожчати. Незважаючи на те, що наприкінці вересня паливо вже подорожчало на 1,5 гривні, минулого тижня деякі АЗС продовжували піднімати ціни, пише AutoNews.

Так, літр українського палива зараз коштує близько 26 грн за літр, а імпортного – 28,5-29 грн. І це ще не межа, кажуть експерти. До кінця року паливо може подорожчати на півтори-дві гривні. Тобто, згідно з прогнозами, українське паливо коштуватиме близько 28 грн, а імпортне – більше 30 грн за літр 95-го бензину.

Фахівці називають дві основні причини зростання цін на паливо. По-перше, останнім часом на світових ринках подорожчала нафта. Якщо в першій половині року вона коштувала близько 50 доларів за барель, то зараз торгується вище 55 доларів, часто навіть ближче до 60 доларів за барель. Через це подорожчав у валюті і літр бензину.

“Раніше бензин коштував близько 90 центів за літр, зараз же його вартість близько 1 долара, – пояснює директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн. – Тому в разі підвищення курсу долара, зростатиме і вартість бензину. Адже 90% нафтопродуктів в Україні – імпортні”.Не пропустіть