Машини українців почнуть вилучати працівники ще однієї служби

Польські прикордонники вже незабаром отримають нові повноваження та права при огляді автомобільного транспорту. Уряд планує надати право прикордонникам вилучати технічний паспорт автомобіля не очікуючи на приїзд поліцейських, пише «Наша Польща» з посиланням на dziennik.pl.

Уже незабаром зустріч з прикордонниками(при чому не лише на кордоні) може закінчитися втратою технічного паспорта, а все через зміни приписів запроваджених Міністерством Внутрішніх справ і Адміністрації. Підготовлений міністерством проект розпорядження в частині дорожнього контролю, котрий надає прикордонникам більше прав уже потрапив на узгодження відповідних міністерств.

Нові приписи дозволяють прикордонникам самостійно вилучати технічний паспорт автомобіля в аналогічних випадках, на що мають дозвіл поліцейські, між іншим якщо автомобіль загрожує безпеці та організації руху або порушує вимоги охорони довкілля.

Досі, якщо наприклад, під час рутинної перевірки на кордоні, прикордонники виявили, що даний автомобіль є небезпечний, технічний паспорт могли вилучити тільки поліцейські. На думку МВС Польщі це спричиняло непотрібне очікування і марнування часу обох служб. А новий припис має пришвидшити цей процес і зекономити видатки.

Відтак, прикордонники зможуть виконувати більше контрольних функцій, а поліцейські не будуть змушені їздити на місце контролю тільки заради того, аби вилучити технічний паспорт.

За що ж можуть вилучити технічний паспорт?

Восени швидко спадають сутінки. “Одноокі” автомобілі то легка здобич для дорожньої поліції, а вже незабаром і для прикордонників. Пересування з перегорілою лампочкою загрожує штрафом у 100 злотих. На рахунок запишуть два штрафних бали. А можна навіть залишитися без технічного паспорта.

Але приводом для занепокоєння водіїв може бути не лише зіпсута лампочка — якщо правоохоронець виявить, що забруднене вітрове скло загрожує безпеці, а немає можливості його очистити через несправні склоочисники (наприклад стерта гумка, відсутність одного з них) або відсутність рідини в бачку склоомивача, то варто приготуватися до штрафу навіть в 500 злотих.

Пошкоджене скло також загрожує штрафом, а подеколи й вилученням технічного паспорта. В цьому випадку експерт під час чергового технічного огляду автомобіля не зможе продовжити чинність ТО.

У польському МВС висловлюють побажання аби нововведення розпочали діяти вже від 13 листопада 2017 року, або ж того самого дня, від якого в життя ввійдуть доповнення до Закону про дорожній рух. У пояснювальній записці до нововведень Міністерство зазначає, що “продиктовані вони тим, аби стражі кордону мали можливість видавати письмове підтвердження у випадку вилучення документів на право власності автомобіля, згідно з взірцем встановленим МВС у липні 2008 року”.Не пропустіть