«Євробляхерів» чекають нові штрафи

Якщо Верховна Рада прийме закони Южаніної, спрямовані на легалізацію автомобілів на єврономерах, то це може сильно «вдарити» по гаманцях власників транспортних засобів.

Для того, щоб поставити в Україну на облік автомобіль на іноземних номерах, його спочатку потрібно зняти з реєстрації в тій країні, де його купили. І ось тут можуть виникнути проблеми.

Наприклад, власнику автомобіля доведеться платити штраф, якщо у транспортного засобу минув термін страховки. Навіть якщо страховка прострочена на 1-2 дня – штрафу не уникнути.

За таке порушення в європейських країнах передбачено різний розмір штрафу. У Польщі, наприклад, він дорівнює 1 000 євро.

Майже всі українці, купуючи авто в Європі, в обов’язковому порядку запитують про наявність страховки. Страховка зазвичай є. Але як тільки машина продана і поїхала в Україну, її колишній власник відмовляється від страховки – він не хоче платити зайві гроші.

Ось і виходить, що українець, який купив автомобіль на єврономерах за 2-3 тис. євро, буде змушений платити мало не половину його вартості в якості штрафу. А адже ще можуть оштрафувати і в Україні за порушення терміну ввезення.

Нагадаємо, що комітет з питань податкової та митної політики вніс до парламенту законопроекти № 8487 і № 8488, які, в разі прийняття, значно зменшать розмір акцизного податку для товарів, що ввозяться в Україну автомобілів.


Не пропустіть