Експерт: коли зникне ринок підробленого палива

1

Держфіскальная служба обіцяє протягом 2016 ліквідувати заборгованість з відшкодування ПДВ бізнес-структурам, і відшкодовувати вчасно всі заявлені компаніями суми з цьогоподатку (якщо вони не є фіктивними), пише autosite.ua..

Про це вчора розповів голова ДФС Роман Насиров. За словами Насирова, на 1 січня 2016 борг з відшкодування ПДВ становить 12 млрд грн, а на початку 2015 г. – 22 млрд грн. Таким чином, за словами глави ДФС, в 2015 році ДФС повернула більше 10 млрд грн, в цілому – вже більше 68 млрд грн. “У 2016 році плануємо відшкодувати близько 100 млрд грн”, – сказав він.

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко оцінив, що реально грошей вистачить тільки великим експортерам (метал, зерно) – це близько 40% суми. Решті все ж доведеться почекати.

Також податкова збирається навести порядок на ринку нафтопродуктів, ввівши електронні акцизні накладні на паливо: з березня – в тестовому режимі, з квітня – в робочому. Суть накладних в тому, що продати на АЗС можна буде тільки той обсяг палива, з якого попередньо сплачено акцизний збір. А якщо якийсь трейдер купить в опті бензин А-92 і “разбодяжить” його для роздробу за допомогою присадок до А-95, продати законно таке паливо він не зможе.

На думку директора консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, після введення акцизних накладних повинен зникнути “сірий” ринок палива: коли воно купується неофіційно, а продається з видачею чека покупцеві. Але акциз та інші податки при цьому не сплачуються.

“Після створення єдиної системи обліку палива, акцизні накладні не дозволять продати мимо каси жодного літра, залишиться тільки” чорний “, який працює поза правовим полем, і який займає порівняно невеликий відсоток”, – роз’яснив нам Куюн.


Не пропустіть