Ніяких електромобілів: через 10 років про них перестануть говорити

Електромобілі потроху входять у наш побут, намагаючись зайняти місце стандартного нового транспорту. Поки що, слід зазначити, не дуже виходить, але EV працюють над своїми позиціями. Проте, дослідження показало, що термін “електромобіль” зникне через 10 років… Чому?

Це пов’язано з тим, що звичне слово «автомобіль» сьогодні у багатьох асоціюється з машинами, обладнаними двигуном внутрішнього згоряння. Щоб чітко диференціювати різні ТЗ, людям доводиться акцентувати, що в окремих випадках йдеться про електрокари.

Тобто електромобіль сьогодні — не те саме, що будь-який інший автомобіль. Але це незабаром має змінитися. Згідно з опитуванням, проведеним у рамках британської програми Go Ultra Low, яка займається популяризацією альтернативних автомобілів, 69% респондентів вважають, що до 2030 року електрокари називатимуться просто автомобілями.

Цікаво, вони в такому разі змішаються в загальній масі з іншими машинами чи все ж видавлять із шоу-румів бензинові та дизельні авто? Це питання поки що залишимо відкритим. Опитані одними з головних чинників вважають  звикання до конкретних EV авто, що перебувають у власності друзів або родичів, а також збільшення їх кількості на дорогах. Загалом все доволі логічно.

Проте представники Go Ultra Low все ж вважають, що прогрес у цьому плані є недостатньо швидким. Головною причиною називають погано розвинену інфраструктуру, що і зупиняє багатьох британців від купівлі електромобіля. При тому, що сьогодні у Великій Британії понад 25 тис. зарядних пунктів на 9,5 тис. станцій! Для порівняння, в Україні налічується близько 4,1 тис. пунктів на трохи більше ніж 2 тис. станцій.

Але дослідники зберігають оптимізм і вірять у розширення мережі зарядок, а також подальше зниження цін на електромобілі. Деякі експерти прогнозують порівнянні з ДВЗ ціни на EV найближчим часом, інші вважають, що це відбудеться дуже нескоро, особливо з урахуванням нинішніх виробничих потужностей.

Автори опитування також називають серед причин повільного прогресу у ставленні до електрокарів недостатню поінформованість. Наприклад, чимало респондентів упевнені, що можуть обрати з 15 різних електричних моделей. Насправді ж, у Великій Британії продається таких 24. Опитування проводилося серед 2 тис. осіб віком від 18 років.

Джерело Автоцентр

Не пропустіть