В Україні посилять контроль на дорогах

У четвер, 17 жовтня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроєкт №1061 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг”

За відповідний документ проголосували 316 народних обранців, передає Depo.ua.

Законопроєкт №1061 спрямований на створення правового регулювання аудиту безпеки автомобільних доріг шляхом незалежної, детальної, системної, технічної оцінки інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг з метою визначення їх впливу на забезпечення безпеки дорожнього руху, яка здійснюється на всіх етапах від планування до введення в експлуатацію та під час експлуатації з метою забезпечення безпеки дорожнього руху та інтегрування автомобільних доріг України в міжнародну мережу автомобільних доріг з високим рівнем безпеки дорожньої інфраструктури, та досягнення значного зниження рівня аварійності на дорогах загального користування.

Наголошується, що своєчасний аудит безпеки доріг дозволяє усунути прогалини на стадії проектування, не витрачаючи кошти на будівництво, що, як наслідок, мінімізує час і кошти, що можуть бути витраченні на перепроектування на більш пізніх стадіях.

Також зазначається, що ухвалення законопроєкту №1061 сприятиме створенню умов для будівництва безпечної дорожньої інфраструктури, зокрема шляхом залучення європейських фондів та інвестицій, допомагаючи створювати нові робочі місця. Реалізація є проєкту закону призведе до зниження соціальних витрат від дорожньо-транспортних пригод.

Проєктом №1061 передбачається, що аудит безпеки автомобільних доріг – це незалежне, системне, технічне та детальне оцінювання впливу проектних рішень на безпеку автомобільних доріг, який здійснюється:

  • на усіх стадіях проектування, передбачених чинним законодавством відповідно до класу наслідків об’єкту аудиту безпеки автомобільних доріг;
  • на стадії будівництва (нового будівництва, реконструкції, ремонту) автомобільних доріг;
  • на стадії введення в експлуатацію  автомобільної дороги.

Основні положення законопроєкту №1061:

  1. Аудит безпеки автомобільних доріг в Україні може бути добровільним чи обов’язковим.
  2. Аудит безпеки автомобільних доріг є обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах.
  3. Замовниками аудиту безпеки автомобільних доріг є балансоутримувачі автомобільних доріг. Також замовниками аудиту безпеки автомобільних доріг можуть бути інші юридичні та/або фізичні особи, які мають намір замовити аудит безпеки автомобільних доріг за рахунок власних коштів  або з інших джерел, не заборонених законодавством.
  4. Аудитор безпеки автомобільних доріг – це фізична особа, яка пройшла спеціальне навчання, отримала сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та включена до реєстру аудиторів безпеки автомобільних доріг.

Додається, що прийняття проєкту закону №1061 надасть змогу запровадити аудит безпеки автомобільних доріг як високоефективний та економічно вигідний інструмент підвищення рівня безпеки на дорогах, досягти високого рівня безпеки дорожнього руху, зниження рівня аварійності та тяжкості наслідків ДТП, що сприятиме інтегруванню автомобільних доріг загального користування України в міжнародну мережу автомобільних доріг з високим рівнем безпеки дорожньої інфраструктури.


Не пропустіть