Українці на саморобному електрокарі поїхали до Берліна (відео)

Із Дніпра до Берліна троє українців доїхали на саморобному електрокарі. Вони подолали 3,7 тисячі кілометрів, хоча самі не вірили на початку в успіх свого задуму, повідомляє ТСН.

“Я один вірив. Цей панікер, цей реаліст, а я оптиміст”, – каже ентузіаст Кім Чен Бау. Екологічну модель українського “ЗАЗу” ентузіасти склепали в гаражі, вклавши в це 4 місяці роботи і 5 тисяч доларів. Один лишень вигляд саморобного електроавтомобіля німців вганяє в ступор. “Що це за машина – ніхто не знає! А коли чують, що це електрокар”, – сміється Кім Чен Бау. “Вони не розуміють, що машина така може бути 2006 року. Вони думають: ще дідусь їздив”, – додає ентузіаст Володимир Карпенко.

У дорогу сміливці стартували з Дніпра. Їхали через Київ, Рівне, Львів, а тоді вже Польщу – на Берлін.  “Навіть на звичайному заводському електромобілі це важке випробування – проїхати такий маршрут. Навіть на Tesla це дуже тяжко. А на саморобному ціього ніхто не робив”, – каже ентузіаст Олексій Полтавець. Запас ходу електричної “Таврії” до 300 кілометрів, ще 200 можна проїхати завдяки пауер-банку.

Кордон пройшли добре і все тривало за планом, але в Польщі машина застрайкувала. “Починається стукіт. Заїздимо на заправку – масло витікає, стружка, всі справи. Зрозуміло, в когось паніка – все, додому. Ні, хлопці, Берлін нас чекає”, – пригадує Кім Чен Бау. Щоби дістатися Берліна, слід було замінити коробку передач. “У Польщі “Таврій” нема взагалі”, – пояснює складність завдання ентузіаст.

Списану модель знайшли у Варшаві та зраділи: електрична складова авто працювала, як слід. Потужність акумуляторів – 20 кВт/год. Це десь 55 кінських сил, їх вистачає, щоби розігнатися до 110 кілометрів за годину. Найзручніша мережа електрозарядок виявилася в Україні. “Краще за все у нас вдома, в Україні – дуже зручно і безпроблемно їхати. Проблеми почалися в Німеччині”, – каже Олексій Полтавець. “У Берліні багато, а від кордону до Берліну немає жодної”, – пояснив Володимир Карпенко.

“Якщо ми, троє хлопців, зібрали в гаражі машину, котра може доїхати до Берліна? Плануйте, мрійте, реалізовуйте – Україна може!” – закликають вони.


Не пропустіть