Життя водіїв в Україні кардинально зміниться: усі деталі

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» затвердив державні стандарти велосипедної інфраструктури, які набудуть в чинності 1 жовтня 2020 року, передає УНІАН.

Згідно з повідомленням «Асоціації велосипедистів Києва», ДСТУ «Планування і проектування велосипедної інфраструктури. Загальні вимоги» було затверджено 15 жовтня.

Відзначається, що документ містить загальні положення про планування велосипедної інфраструктури та розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза населеними пунктами і велодоріжок. Також у велосипедні ДСТУ передбачають вимоги до конструкції й експлуатації велосипедної інфраструктури та велосипедних парковок.

«ДСТУ також сприятиме розвантаженню доріг і вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниження негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище (особливо в міських умовах)», – йдеться в повідомленні.

В асоціації відзначили, що ДСТУ заповнять законодавчу білу пляму і допоможуть втілювати в життя розроблені плани веломереж у різних містах України. Зараз, без єдиних норм кожне місто проектує велоінфраструктуру по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструменту для ухвалення рішень.


Не пропустіть