Українські автошколи перестали готувати водіїв

0

Проблема пов’язана з відсутністю законодавчого врегулювання процесу акредитації автошкіл і видачі бланків їх закінчення після переходу з міліції на поліцію, пише autocentre.ua.

Група громадських організацій, в числі яких Всеукраїнське об’єднання автошкіл, виступила із заявою. Згідно відкритому листу Асоціації, багато українських автошків не можуть готувати нових водіїв через законодавчі колізії.

Зокрема, у зв’язку зі змінами в законодавстві в рамках реформування системи правоохоронних органів автошколи опинилися в ситуації, коли формально колишнім Департаментом ДАІ МВС України, а нині Головним сервісним центром, не проводиться акредитація установ з підготовки водіїв, їхніх викладачів і не видаються бланки свідоцтв про закінчення автошколи.

Згідно з чинним наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 грудня 2009 року № 515 і спільного наказу МВС, Мінтрансу, Міносвіти та Мінпраці від 7.09.2009 № 385/934/828/337, заклад має бути акредитованим для реєстрації і випускати групи курсантів, акредитація повинна бути дійсною. Тобто без наявності чинного сертифіката діяльність неможлива. У той же час, починаючи з жовтня цього року, процедура акредитації викладачів та отримання сертифікату про акредитацію, навіть за наявності необхідних документів, припинена.

Сервісні центри і їх центральний апарат спочатку пояснювали таку ситуацію неправомірністю власних підписів, адже переважна більшість з них зараз перебувають у статусі виконуючих обов’язки. Потім мотивували свою бездіяльність підготовкою проектів нормативно-правових актів.

«Виникає питання, яким чином установи повинні здійснювати господарську діяльність весь цей час, адже з учнями вже укладені договори з визначеними термінами виконання, порушення яких передбачає цілком конкретні правові наслідки, – запитують в Асоціації автошкіл . – Йдеться про 2870 автошколи, які не можуть здійснювати свою діяльність. Громадяни, які бажають отримати водійське посвідчення, не можуть реалізувати своє право ».


Не пропустіть