Скільки українці переплачують за нові авто (інфографіка)

0

Вартість нових автомобілів на українському ринку в даний час схильна до впливу цілого комплексу чинників, таких як постійно мінливі курси гривні до валют країн-виробників, зміни в митному і податковому законодавстві, а також динаміки відпускних цін виробників. Будучи накладеними один на одного, вони призводять до істотних коливань, відстежувати які стає важко. У цьому зв’язку інтерес представляє порівняння цін в Україні, Росії та АР Крим як регіоні, схильному до впливу цих країн. З цим питанням розбирався журналіст UA-news.

Ринок наших північних сусідів набагато більш ємний, а виробництво найбільш затребуваних моделей з високим ступенем локалізації налагоджено всередині країни. З цієї причини зміни валютного курсу не відбиваються миттєво на роздрібних цінах. Інша ситуація в Україні, де вони набагато гостріше реагують на зовнішні подразники.

Нижче представлені результати порівняльного аналізу цін на базові комплектації найпопулярніших моделей машин в Україні та Росії. Різниця між ними виявляється досить істотною. Найбільшої величини вона досягає у разі Hyundai Solaris, що продається в Україні під ім’ям Accent – більш ніж у два рази дорожче! Причина очевидна – власне виробництво повного циклу в м.Санкт-Петербург дозволяє нівелювати скачки валютного курсу.

1454176018_infogr-accent

Чи не стільки ж у порівнянні з російськими колегами змушені переплачувати і українські покупці Renault Logan New. За популярний кросовер Duster цієї ж марки, що вибився в лідери продажів в Україні в 2015 році в своєму класі, українці переплачують 75% доларової ціни.

Втім, списувати все на локалізацію також було б некоректним. Приміром, навіть з урахуванням організованого в Закарпатській області випуску Skoda Octavia A7 її ціна виявляється майже на 2/3 вище, ніж аналогічної машини в Росії.

1454176044_infogr-lanos

Порівняння “народних автомобілів”

Особливого розгляду заслуговують досить схожі за своїми споживчими якостями Lada Granta і Daewoo Lanos. Незважаючи на більш солідний вік української машини і менший рівень оснащення, народний автомобіль України опинився на 46% дорожче порівнянної машини в Росії.

1454176040_narodnye-avto

Порівнювати ж з новинкою російського автопрому – Lada Vesta “запорізьку машину” і зовсім не має сенсу. При цьому ж дітище АвтоВАЗу виявляється вдобавок помітно доступніше в доларовому еквіваленті у себе на батьківщині, але поки зовсім не поставляється в Україну.

Що стосується цін в Криму, то на сьогодні вони об’єктивно набагато ближче до російських, ніж до українських. Невелика різниця з “материковими” пояснюється, очевидно, логістичними витратами. Особливо це характерно для згаданого вище бренду Renault, політика якого припускає перекладання витрат на доставку на плечі покупця.

Таким чином, поки українці змушені помітно переплачувати за більшість популярних машин у порівнянні з росіянами.

Повна таблиця порівняння цін наведена нижче:

1454176354_ceny-avto


Не пропустіть