Як скоротити витрату палива автомобіля і не плентатися при цьому в потоці

Бажаючи заощадити на паливі, багато водіїв починають їздити повільно. Дуже швидко такий стиль їзди набридає, і на цьому спроби економічної їздити закінчуються. Знайоме? Головна помилка таких водіїв в тому, що економічна їзда – це в першу чергу ефективна, а не повільна їзда. Як їздити ефективно і не витрачати зайвих грошей не паливо – читайте далі.

Найбільш ефективний режим їзди в місті виглядає так: інтенсивний розгін в 2/3 ходу педалі газу, перемикання на підвищену передачу на 2500-3000 об/хв з тим щоб якомога швидше дістатися до вищої передачі, яку можливо включити, враховуючи швидкість потоку машина. Як тільки швидкісний режим встановився, педаль газу потрібно скинути, але передачу не вимикати. Машина буде рухатися за рахунок інерції, а подача палива в двигун в такому режимі повністю відключиться. І таким чином підтримувати хід машини, злегка натискаючи і відпускаючи педаль акселератора. Такий режим дозволяє набирати швидкість навіть швидше потоку і при цьому максимально ефективно використовувати двигун автомобіля. Деякі рекомендують вимикати мотор на світлофорах, але ефект від таких дій не особливо великий.

Рухаючись по трасі знову-таки потрібно прагнути якомога швидше дістатися до вищої передачі, уникати підвищених оборотів, і тримати швидкість в межах 110 – 130 км/год. Про їзду на нейтральній передачі варто взагалі забути. У випадку з автоматичною коробкою передач – правила в цілому ті ж. Розганяємося інтенсивно (більшість сучасних «автоматів» налаштовані так, щоб якомога раніше переходити на підвищену передачу), головне при цьому не продавити педаль надто сильно, адже в такому випадку в АКПП може включитися «спортивний» алгоритм роботи, і вона буде «тримати» передачу.

Але не один тільки стиль їзди впливає на витрату палива. Автомобіль повинен бути в хорошому технічному стані. Особливо це стосується паливної системи. Тому в інжекторних машинах потрібно при кожному ТО проводити діагностику форсунок. Навіть такий фактор як тиск в шинах може значно вплинути на показники витрати. Шини з пониженим тиском створюють підвищений опір коченню, через що витрата може значно зрости. Ще один ворог економічності – зайва вага. Тому варто очистити багажник і салон від всього зайвого, зняти додатковий багажник на даху, якщо в ньому немає необхідності.

Відкриті вікна і люк на швидкостях вище 80 км/год створюють завихрення повітря, які також погіршують аеродинаміку машини. Набагато ефективніше на таких швидкостях включити кондиціонер – він, звичайно, теж збільшує витрату, але відкриті вікна роблять це набагато сильніше. Ось на невеликих швидкостях (до 80 км/год) краще навпаки – відкрити вікна замість включення кондиціонера.

Якщо дотримуватися описаних вище правил, режиму їзди і доглядати за машиною, запросто можна домогтися приємних цифр витрати палива.

Джерело novate.ru

Не пропустіть