Електроавтобус без водія здійснив перший рейс

0

В Нідерландах електроавтобус Wepod вперше здійснив перевезення пасажирів без участі водія по звичайній дорозі. Протяжність маршруту склала всього кілька сотень метрів, пише radio24.ua.

Випробування Wepod продовжаться на території кампусу Університету Вагенінген, пише gizmag.com. У разі їх успішного завершення замовник проекту — адміністрація провінції Гелдерланд продовжить маршрут до залізничного вокзалу Еде-Вагенінген. Wepod повністю автоматизований і автономний. У нього відсутнє традиційне рульове колесо і педалі. Автобус розрахований на 6 пасажирів, оснащений автоматичними дверима і підйомником для інвалідних колясок. Однієї зарядки електроавтобусу вистачає на 100 км пробігу при максимальній швидкості 40 км/год. Під час випробувань цей поріг знижено до 25 км/год.

Система навігації являє собою поєднання докладних маршрутних карт, відеокамер, радіолокаційних і лазерних датчиків, «зав’язаних» на бортовому комп’ютері, які миттєво реагують на зміну дорожньої обстановки і поведінки пасажирів. Контроль за рухом Wepod здійснює оператор дистанційного керування. Експерти вважають, що Wepod — це прообраз цілого сімейства автономних транспортних засобів майбутнього. Нагадаємо, в Нідерландах запустили перший безпілотний електробус.


Не пропустіть