Дизельний скандал з Volkswagen вже і в Україні

2

Схоже, дизельгейт, пов’язаний з концерном Volkswagen, докотився і до України. Приводом для ініціації розслідування може стати скарга одного з українських власників автомобіля марки VW Passat з «проблемним» 2,0-літровим турбодизелем. Правда, звучить? Особливо, якщо подивитися навколо і поглянути на «відра» на колесах і маршрутки, що димлять гірше тепловозів, пише news.infocar.ua.

Нагадаємо, дизельгейт призвів до того, що Фольксваген вперше за останні 14 років показав негативну динаміку продажів.

Як стало відомо, наприкінці січня цього року року власник автомобіля Volkswagen Passat, придбаного в 2012 році, подав скаргу до Київського територіального відділення АМКУ. Він вимагає перевірити, чи не порушила компанія Порше Україна (як представник концерну в Україні) законодавство про економічну конкуренцію. Заявник вважає, що виробник і його представники в Україні надавали неправдиві дані про реалізовану продукцію.

А саме: технічні характеристики машин були прикрашені, показуючи вищі якісні характеристики щодо викидів шкідливих речовин. При цьому, як заявляє автор скарги, саме питання екологічності вплинуло на його вибір авто – саме цей критерій нібито спонукав його до придбання автомобіля цієї марки. Правда, цікаво знати, як цей фактор міг спонукати, якщо в рік покупки в Україні діяли інші норми токсичності, тому заводи-виробники адаптували авто саме під них …

На даний момент АМКУ ще не почав розслідування. Чи збирається? Теж невідомо. Однак якщо «антимонопольники» і далі будуть «відмовчуватися», заявник має намір звернутися до суду. Якщо ж АМКУ встановить факт недобросовісної конкуренції, наступним кроком з боку заявника буде вимога матеріальної компенсації. Також заявник загрожує судовим позовом, якщо імпортер не погодиться з негативним для себе рішенням АМКУ.

PS. Схоже, хтось із наших співвітчизників вирішив «заробити» на скандалі. Втім, має повне право …


Не пропустіть