В Україні дешевшає пальне: чого очікувати водіям

В Україні почали дешевшати нафтопродукти. Головні причини – це тривале стійке зміцнення гривні до долара і втручання Антимонопольного комітету (АМКУ). А от ціни на автомобільний газ в грудні буде лихоманити, передає Сьогодні.

За даними Нацбанку, гривня постійно зміцнюється відносно долара третій місяць: за цей час курс змінився з 25,4 грн/$ до 23,69 грн/$, або на 7%. Це створило потенціал для зниження цін на паливо приблизно на 5% (1,3-1,5 грн/л в залежності від виду та якості).

Також, за інформацією прес-служби АМКУ, 5 грудня комітет направив обов’язкові до виконання рекомендації щодо зниження роздрібних цін на високооктанові бензини і дизельне паливо до великих мереж АЗС, яких в Україні близько десяти, протягом 10 днів.

«Комітет провів аналіз ринків пального і за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив: середні ціни великого опту на бензин А-95 і дизельне паливо знизилися майже на 20%, курс долара до гривні знизився майже на 12%, середні роздрібні ціни на бензин А -95 і дизельне паливо знизилися на 5-5,6%. Виходячи з цього, АМКУ вимагає встановити ціни на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Деякі мережі АЗС вже відреагували, що дозволило цінами піти вниз, інші обіцяють переглянути цінники до кінця тижня.

Те, що паливо має потенціал до здешевлення, підтвердив і заступник директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев:

«Тільки за рахунок зміцнення гривні бензин в крупному опті (ж/д цистерна і більше) подешевшав на 350-400 грн/т, дизпаливо – на 300 грн/т, що дало можливість трейдерам почати зниження цін в роздрібі».

За його словами, потенціал для зниження цін в роздрібі складає ще близько гривні на літрі.


Не пропустіть