Принц Монако вибрав Львів для старту міжнародного марафону електромобілів

0

Міжнародний марафон на електромобілях Electric Marathon знову почнеться з України. У 2015 році він стартував в Києві, а ось в 2016 відправною точкою буде Львів, пише topgir.com.ua.

Відповідно до прийнятої концепції, марафон завжди закінчується в Монако, а саме – в Монте-Карло (оскільки відбувається під егідою принца Монако Альберта II), а ось «стартову позицію» щороку змінюють. Але вже другий рік поспіль Україна удостоюється честі відкриття пробігу електрокарів. У торішньому марафоні взяли участь близько 30 машин з «зеленими» силовими установками. Серед них були дуже різноманітні автомобілі – від перероблених машин радянського автопрому до серійних Tesla і Nissan Leaf.

Як повідомляє TopGeek , в цьому році Electric Marathon розпочнеться 22 травня, а закінчиться 3 червня. Як і раніше, змагання буде являти собою інтелектуальну битву, де переможця визначає не швидкість, а точність часу прибуття до фінішної стрічки. Так званий «нульовий автомобіль» стартує першим і встановлює еталонний час. Учасник, час прибуття якого найближче до еталонного, і стане переможцем.

Зараз міське самоврядування Львова активно готується до відкриття марафону. Організатори зазначають, що Ювілейний 5-й Марафон не випадково стартує з міста Лева, адже Львів і Монте-Карло мають історичний зв’язок. Саме в цих містах в 30-х роках XX століття відбувалися кільцеві гонки на автомобілях.

«В Україні культура використання електромобілів тільки починає розвиватися, але у нас є великі шанси стати «електромобільною» державою, адже інтерес до екологічно чистого транспорту зростає дуже швидкими темпами», – заявив на прес-конференції, присвяченій проведенню заходу, віце-президент марфона Андрій білий.

Варто відзначити, що в Україні електромобільний рух все більше набирає обертів. У минулому році на вітчизняному ринку спостерігався стрибок продажів електрокарів. Так, у другому півріччі попит на такі авто виріс на 550% (!), а загальне число зареєстрованих за рік EV-мобілів перевищило 560 одиниць. Для порівняння, в 2014 році їх було близько 100 машин. Найбільш популярний електромобіль в Україні – Nissan Leaf, на другому місці Tesla, а замикає ТОП-3 Ford Focus.


Не пропустіть