Автомобіль-пророк не дозволить попасти в аварію (відео)

0

Вчені з Корнельського університету (США) придумали автоматичну систему, яка здатна прогнозувати дії водія і берегти його від небезпечних вчинків. Для створення системи Brain4Cars дослідники протягом двох місяців записували на відеореєстратор усі дії 10 водіїв, які за цей час проїхали близько 1600 кілометрів по швидкісних магістралях і міських вулицях, пише fakty.ictv.ua

Потім відеоматеріали були проаналізовані за допомогою програмного забезпечення на основі нейронних мереж, що використовує алгоритми розпізнавання емоцій і відстеження рухів. Під час обробки зображення комп’ютер намагався знайти відповідність 700 скоєних водіями дій (300 перестроювань, 130 поворотів і майже 300 інших маневрів) з попередніми рухами голови водія і емоціями на обличчі. Отримана програмна модель була випробувана на іншій групі водіїв.

Результати показали, що система Brain4Cars забезпечує досить точний прогноз і видає попередження про небезпечну дію за 3,5 секунди до її виконання. Втім, поки Brain4Cars може помилятися через такі перешкоди, як тінь на обличчі водія, його розмова з пасажирами і в деяких інших випадках, що розробники планують виправити за допомогою застосування додаткових камер і сенсорів на кермі і педалях, а також GPS-датчиків.


Не пропустіть