Показали мотоцикл “Восход”, який 27 років простояв у заводській упаковці (Фото)

Останнім часом дуже часто стали виявляти так звані “капсули часу” і в цей раз ми вам розповімо про мотоцикл “Восход ЗМ-01”.

Цей мотоцикл був куплений ще в далекому 1993 році, але його власник так жодного разу і не прокотився на своєму новому “залізному коні”. Він простояв у гаражі 27 років і не був навіть розпакований з заводської упаковки. Мотоцикл 3М-01 – це остання модель із серії “Восход”. Мотоцикл являє собою одноциліндровий транспортний засіб з двотактним мотором. А ось випускався він з 1965 року по 1989 і саме модель ЗМ-1 закінчила цикл випуску мотоциклів “Восход”.

У останньої моделі мотоцикла ЗМ-1 був вдосконалений двигун з пелюстковим клапаном. Саме завдяки цьому клапану в атмосферу не викидалася відпрацьована суміш, а також завдяки йому підвищувався крутний момент двигуна. Також пелюстковий клапан зумів знизити токсичність викидів і зумів знизити витрату палива.

Також в цій моделі мотоцикла була ще одна інновація – це циліндр з п’ятиканальною продувкою. А ось попередник ЗМ-1 мав всього лише два канали. Також в моделі цього мотоцикла підвищилася і потужність в порівнянні з попередньою моделлю, тепер же у ЗМ-1 потужність двигуна становила 14 кінських сил, а ось у його попередника вона дорівнювала 13 кінським силам. Максимальну швидкість “Восход” розвивав до 105 км/год, а витрата палива при максимальній потужності становила всього 4-4,2 літра на 100 кілометрів.

Ну, а знайдений екземпляр в гаражі “пробіг” всього лише 2,7 кілометра, тобто цей пробіг утворився в результаті калібрування мотоцикла на заводі. Виходить, що цей транспортний засіб жодного разу не їздив по автомобільним дорогам. Скажемо навіть більше, власник цього мотоцикла за 27 років навіть не зміг зібрати його до кінця.

Джерело hyser.com.ua

Не пропустіть