Нафта дешевшає: що буде з цінами на пальне в Україні?

Нафта – лише одна складова в ціні нафтопродуктів. Тому зниження цін повинно скласти 10-15%. Але треба стежити за котируваннями нафтопродуктів. Всім хочеться простих відповідей, але їх не буде.

Про це у статті на liga.net пише Сергій Куюн, директор Консалтингової групи А-95.

«Однозначно плюс для України – енергозалежної держави – зниження витрат на нафту, нафтопродукти і газ. На скільки? Пропорційно динаміці на світовому ринку. Відразу скажу, що це не буде 30%. Нафта – лише одна складова в ціні нафтопродуктів, на яку припадає 30-40%», – пише експерт.

За його словами, зниження цін на нафтопродукти має скласти 10-15%. У нашому випадку треба стежити за котируваннями нафтопродуктів, а не нафти, темпи змін не завжди пропорційні.

«А тепер головний аспект: нафта і нафтопродукти закуповуються за валюту. Вищесказане справедливо в валютному еквіваленті і, якщо ми говоримо про ціни на колонках, питання впирається в валютний курс. Яким він буде? Проблема в тому, що разом з нафтою зазвичай валяться ринки важливих для нас експортних позицій – металургійної та аграрної продукції. Приплив валюти в країну зменшується і це штовхає курс валют вгору. А з ним і ціни на імпортні товари, зокрема паливо. Якщо припустити, що курс залишиться незмінним, то з урахуванням існуючого ще до останніх подій потенціалу для зниження (а він чималий) ціна на дизпаливо може впасти до 20 грн / л (сьогодні в середньому 25,8 грн). Але може трапитися і так, що нинішня ціни буде за щастя, якщо валютний курс полетить», – вважає Куюн.


Не пропустіть