Бiлорyсь завдала удару по рociйcькoмy авторинку

0

Через підвищення ставок утилізаційного збору білорусам стає невигідно купувати автомобілі в Росії

Влада Білорусі різко підвищили розмір утилізаційного збору, введеного в 2014 році. Як випливає з Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 30 січня, починаючи з 4 лютого 2016 року збір для фізичних осіб збільшується в 8,25 рази, для юридичних – в 1,65 рази, повідомляє «Автостат».

Ви запитаєте: «Яке це має відношення до Росії?». Все дуже просто. Не секрет, що падіння російського рубля зробило дуже привабливою для іноземців покупку автомобіля в Росії. Ціни на машини в РФ можуть відрізнятися від цін в сусідніх державах на кілька тисяч доларів або євро. В результаті жителям Білорусі часто простіше і дешевше доїхати до Росії і купити автомобіль там. Причому це стосується не тільки до нових автомобілів, але і до старих.

Скільки ж автомобілів везуть білоруси з Росії? Всього у 2015 році в Республіці Білорусь було зареєстровано 50 тисяч нових легкових автомобілів. За оцінками експертів, приблизно 25 тисяч з них – це машини, які були ввезені в країну. Навіть якщо не всі з них потрапили до Білорусі з Росії, в будь-якому випадку автотранспорт з РФ займає дуже істотну частку. Таким чином, підвищення утилізаційного збору в Республіці Білорусь, швидше за все, позначиться і на продажах російських дилерів.

Втім, експерт, опитаний кореспондентом «Авто Mail.Ru», впевнений, що Росія зможе впоратися з втратою клієнтів з Республіки Білорусь, оскільки її ринок більш самодостатній. «Бум білоруських продажів був в першій половині минулого року, коли, за різними оцінками, цифри продажів доходили від 30 до 70 тисяч, що навряд чи можна назвати серйозним показником, – пояснює віце-президент Асоціації” Російські автомобільні дилери “Олег Моїсеєв. – Ці покупки легко пояснити девальвацією рубля, яка йшла швидше девальвації білоруської валюти. Однак в момент, коли девальвація пішла і в Білорусії, вигоди стало куди менше, але переваги покупки машин все одно залишалися ».

Якщо подивитися, то за останній рік девальвація російського рубля досягла більше 100%, а ціни зросли відсотків на сорок. Ось цей фактор ще залишався для невеликої частини білоруського населення стимулом покупки машини в Росії. Але це вже, природно, не ті обсяги, які ми бачили в на початку 2015-го року. Зараз після підвищення розміру утилізаційного збору, швидше за все, ця вигода [для білорусів] практично нівелюється
Олег Моїсеєв
Віце-президент Асоціації «Російські автомобільні дилери»


Не пропустіть