Назвали АЗС, де продається не якісний дизель

0

Інститут споживчих експертиз перевірив дизельне пальне на українських АЗС та визначив зразки, які мають порушення стандартів якості, передає УНН.

Тест-контроль пройшли 10 проб дизпального на 8 АЗК, зокрема, Sun Oil (Євро ДП), MC Oil card (ДП Євро), ANP (Energy), КЛО (ДП і Ventus diesel), WOG (Mustang), LUXWEN (ДП Євро), OKKO (ДП Євро і Pulls Diesel Арктика) та Parallel (Perfect Diesel).

Пальне перевіряли за 4 критеріям: температура фільтрування, цетанове число, вміст сірки і температура спалаху.
За підсумками тесту, якісне дизпаливо можна придбати на АЗК WOG, ANP, КЛО, LUXWEN, OKKO та Parallel.
Водночас, неякісне ДП продають мережі MC Oil card і Sun Oil.

Що стосується критеріїв якості, які перевіряли в ІСЕ, то за словами експертів Інституту, температура фільтрування і цетанове число у ДП є особливо важливими показниками для зимової пори року.

“Випробування на визначення граничної температури фільтрування пройшли абсолютно всі придбані зразки, чим продемонстрували, що ДП дійсно є „зимовим“.

Найменші показники за даним критерієм продемонструвало дизпальне Sun Oil і MC Oil Card.

За показником цетану — всі відібрані проби продемонстрували хороші результати”, — зазначили в Інституті.
“Цетан визначає період затримки займання паливної суміші — тобто той проміжок часу, який проходить від моменту вприскування палива до початку його горіння. Чим нижче цетанове число, тим жорсткіше працює дизельний двигун, більше витрата палива і димність відпрацьованих газів”, — додали експерти.

За вмістом сірки у ДП, що є головним “екологічним” показником, найгірші результати отримали проби пального знову ж таки мереж Sun Oil і MC Oil Card.

“Що ж стосується інших учасників — у всіх зразках виявилося не більше 10 мг / кг!”, — повідомили в Інституті.
Останній значущий показник, який досліджували в ІСЕ — температура спалаху в закритому тиглі.
“Він характеризує температуру займання палива і вказує в першу чергу на пожежонебезпека палива. Крім того, якщо даний показник нижче нормативу, це може свідчити про попадання в дизпаливо легких фракцій. Порушення визначили у зразках Sun Oil і MC Oil Card”, — додали експерти.

У висновку, дослідження ІСЕ продемонструвало, що ДП на вітчизняних АЗК досить якісне і “не боїться морозів”.
“Власникам дизельних авто можна не побоюватися морозів — якщо не гнатися за дешевизною і заправлятися в мережах, які гарантовано стежать за якістю палива”, — додали в Інституті.


Не пропустіть