В США видадуть “водійські права” автомобілеві-роботу

0

Національне управління безпеки руху на автотрасах висловило згоду з позицією Google про те, що його безпілотні автомобілі, керовані штучним інтелектом, слід розглядати в ролі водія. Про це йдеться в листі, спрямованим відомством директору проекту зі створення гугломобіля Крісу Ермсону, пише news.infocar.ua.

У документі сказано, що управління буде визначати як «водія» описану Google схему транспортного засобу, а не тих, хто в ньому знаходиться. «Ми згодні з Google в тому, що в його засобі пересування не буде «водія» в традиційному значенні», яким значилася людина, керуюча таким засобом в останні сто з гаком років, йдеться в листі.

Відомство далі роз’яснює, що раз ніхто з пасажирів в машині людей не буде нею керувати, то розумно назвати «водієм» те, що здійснює управління. У листі регулятора також зазначається, що пропозиція Google повністю демонтувати системи контролю над машиною, в тому числі кермо, не обов’язкова для досягнення повністю автономного управління.

В результаті управління погодилося розробити нові правила з новим визначенням «водія», але попередило, що такий процес може зайняти багато часу. Регулятор дозволив Google попросити про виняток з діючих правил на період випробування його безпілотних машин.

Google раніше направив в управління два запити, в яких, за даними Financial Times, заявив про бажання прибрати зі своїх самоврядних автомобілів педалі гальма, прилади управління лобовими і поворотними фарами, дзеркала заднього виду та стоянкові гальма.

В інтернет-компанії стверджують, що автомобілі стануть безпечнішими, якщо люди взагалі не зможуть ними керувати або яким-небудь чином втручатися в управління. Замість цього машину контролюватиме система штучного інтелекту, яка буде приймати рішення на підставі даних, що надаються різними датчиками, камерами і картами.

Для отримання дозволу на використання гугломобілей на громадських трасах пропозиції компанії повинні будуть бути враховані в Федеральних стандартах безпеки транспортних засобів.


Не пропустіть