Ще не прийнятий законопроект Яценюка, а дипломати вже завезли машини без сплати мита

0

Прем’єр-міністр України подав на розгляд ВР проект, який буде «дуже зручним» для чиновників. В разі його прийняття, українські дипломати зможуть ввозити в країну автівки без сплати будь-яких податків та мита. Так, Вадим Пристайко, заступник голови МЗС, розповів, що деякі українські дипломати уже поповнили свої автопарки автомобілями без мита. Тобто, законопроект уже вступив в дію неофіційно, без підписання його спікером і прийняття радою, пише vholos.info.

Також Пристайко розповів, що деякі українські дипломати ввозили авто з ціллю продажу їх в Україні. Єдине обмеження на ввіз авто – це вартість автівки не повинна бути більшою за 50% сумарного заробітку дипломата за час відрядження. Заступник голови МЗС також розповів, що підготував законопроект, який зберігає норму про безмитний ввіз авто, проте обмежує його вартість до 30% від сумарного заробітку дипломата за час відрядження. Також в законопроекті сказано, що дипломат зможе ввезти без мита тільки автомобіль, який купив за 1,5 року до завершення відрядження.

Законопроект передбачає і покупку авто у працівників МЗС після їх повернення із відрядження. Зі слів заступника міністра, МЗС прийняло таке рішення, тому що міністерство відчуває їх нестачу через зменшення кількості авто з 800 до 250 в 124 українських дипломатичних закладах.


Не пропустіть